Projekt vědeckého parku na Ústecku zkrachoval, stát na něj dal 300 milionů

Nupharo Park na sebe nyní vyhlásil insolvenci. Kapacita areálu není využita a park prodělává, uvádí dnešní Mladá fronta Dnes. Stát na jeho vznik v Libouchci dal 300 milionů korun.

 Nupharo Park
18.8.2016 8:46   |  

Peníze od ministerstva průmyslu a obchodu dostal na projekt, který nyní podle listu každý měsíc prodělává přes milion korun, pražský developer Milan Gánik. Stamiliony dluží stavební firmě a bance. Firma proto požádala o ochranu před věřiteli a soud na její podnět zahájil insolvenční řízení, napsal list.

Člen představenstva mateřského Nupharo Holdingu Wili Paul deníku řekl, že je aktuálně obsazeno zhruba 40 procent kapacity vědecko-technického parku a pro prostory vědeckého inkubátoru nebyli nalezeni žádní partneři. Stavební firma Moravostav, Equa bank a financující kyperská společnost Talmin Holdings Limited musí stamilionové pohledávky přihlásit do insolvence.


Přečtěte si: Brno má nový vědecký park s laboratořemi na biomedicínu


Neúspěch projektu bude podle deníku stát stamiliony korun i daňové poplatníky. Mluvčí ministerstva průmyslu František Kotrba deníku řekl, že se resort obrátí na finanční úřad, aby dotaci vymohl zpět.

Park nyní z většiny vlastní firma CPP Development (CPPD), kterou dříve vlastnil pražský developer Milan Gánik, z menšiny potom od července 2013 i švýcarský partner projektu ABB, uvedl list. V CPPD ale už Gánik nefiguruje, stejně jako od června není v orgánech firem kolem Nupharo Parku.


Čtěte také:

Česko bude mít vědecké diplomaty, první zamíří do Izraele

Autor: čtk

Komentáře

Čtěte také

Pomůžeme vám dobýt Rakku, ale bez Kurdů, slíbil Erdogan USA

Pomůžeme vám dobýt Rakku, ale bez Kurdů, slíbil Erdogan USA

Turecko se chce po boku Spojených států podílet na boji s radikály ze samozvaného Islámského státu (IS) a vyhnat je z jejich bašty v syrském městě Rakka. Podmínkou je, že se… více

Mobilní web