Pronájem České pojišťovny zachránil pražský kancelářský trh

Nebýt České pojišťovny, neměl by ve třetím čtvrtletí pražský kancelářský trh zdaleka tak dobrý výsledek jako deklarovaný meziroční růst o 77 procent.

 bývalá budova České pojišťovny
31.10.2014 14:40   |  

„Hrubá realizovaná poptávka ve třetím čtvrtletí zaznamenala nejvyšší výsledek od druhého čtvrtletí 2011, ale především díky přejednání nájemní smlouvy pro Českou Pojišťovnu na dvou nemovitostech v Praze 4,“ uvedla Lenka Šindelářová, šéfka výzkumu trhu v poradenské společnosti DTZ.

Druhá největší kancelářská transakce uskutečněná od července do konce září se rovněž týkala obnovení smlouvy stávajícího nájemce, i když už tak velká nebyla. Společnost ExxonMobile se dohodla na opětovném pronájmu 8600 metrů čtverečních v budově Atrium Flora.

Třetí mezi významnými transakcemi byl již nový pronájem. Tuzemská dcera výrobce a tvůrce platebních systémů NCR si pronajala 3700 čtverečních metrů v karlínském centru River Garden II.

Nebývalý rozmach trhu

Pražský kancelářský trh v současnosti zažívá nebývalý rozmach nové výstavby. Za celý letošní rok developeři vrhnou na trh kolem 147 tisíc metrů čtverečních ploch. „To je o 85 procent více, než činí průměr posledních čtyř let,“ dodala Šindelářová z DTZ. Kvůli aktivitě developerů v metropoli přibývá neobsazených kanceláří a pod tlakem je i nájemné.


Čtěte také:

Poradna: Jak si vybrat kancelářské prostory

Developer Passer získal zpět Microsoft a spol.

Největší developeři válcují pražský trh s novými byty

Autor: dnv

Komentáře

Čtěte také

Bavorsko zvýší počet policistů, odmítá bezpečnostní politiku Merkelové

Bavorsko zvýší počet policistů, odmítá bezpečnostní politiku Merkelové

Bavorský premiér Horst Seehofer se po uzavřeném zasedání bavorského zemské vlády distancoval od postoje kancléřky Angely Merkelové k migrační krizi. Kancléřčino "to zvládneme" prý… více

Mobilní web