PSJ postaví v Rusku obchodní centrum za čtvrt miliardy

2.8.2011 13:44   |  

Tuzemská stavební společnost PSJ získala další zahraniční zakázku. V ruském městě Tambov, zhruba 500 kilometrů od Moskvy, staví obchodní komplex pro investora Eko Prom Lipeck. Hodnota zakázky dosahuje10,5 milionu eur, v přepočtu přes 253 milionů korun.

Na zhruba tříhektarovém pozemku má do příštího léta vyrůst hypermarket a dvoupodlažní komerční objekt s obchody a kancelářemi.

PSJ v současné době staví ve třech dalších ruských městech. V Rjazani dokončuje obchodní a zábavní centrum M5 Mall, jehož náklady dosáhnou 120 milionů eur. Nedaleko Petrozavodsku buduje závod na zpracování dřeva, který je s náklady 151 milionů eur, tedy 3,8 miliardy korun, největší zakázkou v historii jihlavské firmy. Ta rovněž minulý měsíc zahájila v Kazani výstavbu rezidenčního komplexu Megapolis.

Zahraniční zakázky loni činily rekordních 36 procent obratu PSJ. Nejvýznamnější z projektů má firma právě v Rusku, dále staví také na Slovensku, v jihovýchodní Asii a v arabských zemích.

Skupina firem PSJ loni zvýšila konsolidované výnosy meziročně skoro o čtvrtinu na 4,9 miliardy korun. Zisk skupiny před zdaněním dosáhl 115 milionů korun.

Autor: Denisa Novotná

Komentáře

Čtěte také

Život mimo EU nebude tak růžový, řekl britský ministr. Zvýší daně

Život mimo EU nebude tak růžový, řekl britský ministr. Zvýší daně

Británie bude muset zvýšit daně a omezit státní výdaje, aby se vypořádala s hospodářskými následky svého rozhodnutí opustit Evropskou unii. V rozhovoru na rozhlasové stanici BBC… více

Komerční prezentace
Mobilní web