PSJ staví u olympijského Soči komplex za desítky milionů eur

10.8.2011 17:29   |  

Tuzemská firma PSJ staví v Rusku komerční centrum poblíž Soči, které bude hostit olympijské hry v roce 2014. Hodnota kontraktu dosahuje téměř 52 milionů eur, v přepočtu zhruba jednu a čtvrt miliardy eur. Komplex v centru města Adler nedaleko mezinárodního letiště má být hotový do konce roku 2012. Jak oznámila PSJ, na exportním financování projektu se podílí PPF Banka a menší měrou i První česko – ruská banka. Investorem je společnost ER Seven Group.

Jihlavská společnost měla už loni rozjednaný ještě rozsáhlejší projekt na černomořském pobřeží. Desetimiliardová zakázka na výstavbu areálu pro zimní olympijské hry v Soči se však nakonec nerealizovala kvůli finančním problémům ruského investora, společnosti Newland.

Budoucího dominanta Adleru se má skládat ze čtyř částí. „Největším objektem komplexu bude třípodlažní obchodní dům o ploše téměř třicet tisíc metrů čtverečních. „Výstavbu realizujeme ve spolupráci se srbskou subdodavatelskou firmou. Nyní jsou provedeny veškeré zemní a základové práce,“ uvedl projektový manažer PSJ Jaroslav Řičánek. Následovat bude devítipodlažní administrativní budova.

Stavební firma PSJ má v Rusku několik dalších projektů. Buduje obchodní centrum ve městě Tambov. Práce na zakázce v hodnotě přes 253 milionů korun mají být dokončeny také za rok. V Rjazani finalizuje obchodní a zábavní centrum, u města Petrozavodsk staví závod na zpracování dřeva a v Kazani pracuje na rezidenčním komplexu.

Vizualizace části komplexu u Soči

Autor: dna

Komentáře

Čtěte také

Automobilka PSA dosáhla rekordního zisku, vydělala 33 miliard za půl roku

Automobilka PSA dosáhla rekordního zisku, vydělala 33 miliard za půl roku

Francouzská automobilka PSA Group, která zahrnuje značky Peugeot a Citroën, v prvním pololetí více než zdvojnásobila čistý zisk na rekordních 1,21 miliardy eur (téměř 33 miliard… více

Mobilní web