RD Rýmařov už prodal většinu bytů postavených v Polsku. Chystá další etapu

Česko-polský developer RD Polska, jehož většinovým vlastníkem je česká stavební firma RD Rýmařov, prodal prvních 42 ze 64 bytů v domech, které postavil v polské Lodži. Ukončil tak první etapu projektu, v té druhé má v plánu dalších 96 bytů. RD Rýmařov zatím v Polsku investoval 100 milionů korun.

 ilustrační foto
4.8.2013 12:14   |  

Jde o čtyřpodlažní bytové domy s dvou- a třípokojovými byty. „Celý bytový komplex je postaven na bázi lehké prefabrikace dřeva,“ uvedl jednatel RD Rýmařov František Příkaský. Většina stavebních dílů byla vyrobena a dovazena z Rýmařova na Bruntálsku.

Rýmařovská společnost prostřednictvím své dceřiné firmy v Lodži investovala zatím přes 100 milionů korun. Byty se prodávají za cenu od 4300 zlotých (přes 25 700 korun) za metr čtvereční.

„Polská legislativa silně podporuje nové bydlení. Dle našich plánů pokračujeme ve výstavbě druhé etapy projektu. V plánu je stavba 96 bytů, které budou dokončeny do konce roku 2014,“ uvedl Příkaský.

Přední český výrobce nízkoenergetických domů RD Rýmařov loni zvýšil tržby meziročně zhruba o 200 milionů na 1,27 miliardy korun. V roce 2012 firma postavila 485 domů, což byl druhý nejvyšší počet za posledních deset let. RD Rýmařov zaměstnává přes 400 lidí.


Čtěte také:

České dřevostavby dobývají Východ

Metrostav má miliardovou zakázku v Polsku. Postaví část varšavského okruhu

Polské stavebnictví mele z posledního

Autor: čtk

Komentáře

Čtěte také

Počet mladých bez práce opět roste, blíží se rekordu z pokrizových let

Počet mladých bez práce opět roste, blíží se rekordu z pokrizových let

Nezaměstnanost mladých lidí začala po zlepšení v minulých třech letech ve světě opět stoupat. Počet nezaměstnaných mezi 15 až 24 lety by letos navíc mohl globálně vzrůst o půl… více

Mobilní web