ŘSD vypsalo další tendry na opravu D1, za 1,9 miliardy

Ředitelství silnic a dálnic (ŘSD) vypsalo výběrová řízení na rekonstrukci a rozšíření dalších dvou úseků dálnice D1 za téměř 1,9 miliardy korun. Jde o sedmikilometrové úseky mezi Šternovem a Ostředkem za zhruba miliardu korun a Lhotkou a Velkým Meziříčím s odhadovanou cenou 869 milionů korun. Vyplývá to z informací uvedených ve Věstníku veřejných zakázek.

oprava dálnice D1
14.8.2016 10:18   |  

Ředitelství silnic a dálnic nyní hledá zhotovitele celkem pro pět úseků včetně obou výše zmíněných staveb. Nejblíže k výstavbě má úsek mezi Jihlavou a Velkým Beranovem, kde by se podle silničářů mohlo začít stavět v září.

Celá oprava dálnice D1 mezi Mirošovicemi na 21. kilometru a Kývalkou na 182. kilometru je rozdělená do 21 úseků, které se opravují postupně. V současné době silničáři pracují na pětici úseků, dalších pět už bylo uvedeno do provozu. Celkové náklady na opravy všech vybraných úseků D1 se odhadují zhruba na 14 miliard korun.


Čtěte také:

Dá se to dělat intenzívněji, komentoval Ťok rychlost oprav na D1

Cena oprav na D1 by dál růst neměla, uklidňuje ŘSD

Autor: čtk

Komentáře

Čtěte také

Yahoo si kvůli hackerkém útoku vykoledovalo žalobu za nedbalost

Yahoo si kvůli hackerkém útoku vykoledovalo žalobu za nedbalost

Americká internetová společnost Yahoo čelí žalobě v důsledku útoku hackerů, při kterém jí byly ukradeny údaje týkající se minimálně 500 milionů uživatelských účtů. Žalobu podal… více

Mobilní web