ŘSD zahájí stavbu dalších úseků D3, ulehčí Strakonicím

Ředitelství silnic a dálnic (ŘSD) chce letos na jihu Čech zahájit stavbu dálničního úseku D3 mezi Ševětínem a Borkem u Českých Budějovic a silnice I/22, takzvaného severního dopravního půloblouku, nedaleko Strakonic. Pokračovat budou tři klíčové projekty z minulého roku, jde o investice za stovky milionů korun.

Dálnice D3, ilustrační foto
26.2.2016 18:39   |  

Nynější silnice I/3 byla v úseku mezi Ševětínem a Borkem postavena jako pravá polovina budoucí dálnice D3. Postupně zde vznikne směrově rozdělená, čtyřproudová komunikace. Délka nové silnice má být téměř 11 kilometrů a stát má 1,5 miliardy korun bez daně. Stavět se má začít v červnu.

Stavba tohoto úseku tvoří propojovací úsek mezi dvěma rozestavěnými silnicemi. Je jednou ze staveb dálnice D3, které řeší postupné převedení dopravy ze silnice I/3 ke státní hranici s Rakouskem na dálnici D3. „Po dokončení dálnice v úseku z Českých Budějovic k rakouským hranicím bude v celém Jihočeském kraji dálnice D3 dobudována a převedena na ni dálková doprava ze severu na jih a zpět,“ uvedl tiskový mluvčí ŘSD Jan Studecký.

Druhou stavbou, kterou je komunikace I/22, vznikne propojení silnic první třídy z Prahy do Strážného na Prachaticku a z Vodňan do Domažlic. Podle ŘSD by se mělo začít stavět po letních prázdninách a stavba vyjde na více než 325 milionů korun. Délka nové komunikace bude 1,5 kilometru. „Dokončená stavba zlepší zejména průjezd tranzitní dopravy Strakonicemi ve směru do Prahy a Písku a na Klatovy a Domažlice. Zvýší se bezpečnost provozu a zklidní střed města,“ uvedl Studecký.

Zdroj: Ředitelství silnic a dálnic

Ve třech důležitých stavbách, se kterými ŘSD loni začala, bude i letos pokračovat. Ve všech případech jde o části dálnice D3. Jednou z nich je stavba další části více než pětikilometrového úseku D3 mezi Bošilcem a Veselím na Lužnicí za téměř 625 milionů korun. Pokračovat budou i stavební práce na dalším úseku stejné dálnice mezi Bošilcem a Ševětínem.

Osmikilometrový úsek se začal stavět loni v září, stát má více než 1,2 miliardy korun. Přes 700 milionů má stát další zhruba tříkilometrový úsek dálnice D3 mezi obcemi Borek a Úsilné na Českobudějovicku. Stavba je součástí dálničního obchvatu Českých Budějovic.


Čtěte také:

Příprava stavby D3 se rozjíždí, stavební firmy se utkají o tučné sousto

Stavba D3 mezi Bošilcem a Ševětínem začíná. Hotovo má být za tři roky

Autor: čtk

Komentáře

Čtěte také

Insolvenční správce OKD neuznal pohledávky ministerstva průmyslu

Insolvenční správce OKD neuznal pohledávky ministerstva průmyslu

Insolvenční správce těžební společnosti OKD Lee Louda popřel platnost pohledávek celkem za 1,888 miliardy korun, které přihlásilo ministerstvo průmyslu a obchodu. Šlo o takzvanou… více

Mobilní web