Rusové se snaží přesouvat peníze do londýnských realit | E15.cz

Rusové se snaží přesouvat peníze do londýnských realit

Rusové se snaží přesouvat peníze do londýnských realit
Panorama londýnské čtvrti City
• 
ZDROJ: Wjfox2005 - Wikimedia Commons

ČTK

Bohatí Rusové a Ukrajinci se pokoušejí přesunout více peněz do nemovitostí v Londýně. Napsal to dnes na svém webu list Financial Times (FT), který se odvolává na tvrzení realitních makléřů. Podle deníku existují náznaky, že bohatí východoevropští oligarchové se uchylují na londýnský trh s bydlením, aby tak ukryli svůj majetek před mezinárodními sankcemi.

Podle analytika společnosti JLL Adama Challise bohatí Rusové a Ukrajinci od začátku roku hledají bezpečná místa, kde uchovat majetek. JLL, která poskytuje poradenství v oblasti realit, odhaduje, že odliv ruského kapitálu by meziročně mohl stoupnout na čtyřnásobek.

Podle odhadů realitní společnosti Savills ruští klienti loni na londýnském trhu s bydlením utratili zhruba 180 milionů liber (šest miliard Kč). Mnoho makléřů předpokládá, že letošní číslo bude mnohem vyšší v souvislosti s tím, jak současná vlna potenciálních kupců dokončuje nákup. Rusové a Východoevropané prý mají zájem především o velké rodinné domy na jedné z nejdražších ulic v Londýně The Bishops Avenue, přezdívané „třída miliardářů“.

Podle daňových poradců a expertů mnoho Východoevropanů nadále kupuje londýnské domy přes firmy, aby mohlo zůstat v anonymitě, a to i navzdory nedávným daňovým opatřením vlády v Londýně. Britský ministr financí George Osborne v roce 2012 zavedl daň na obydlí vlastněná společnostmi. V rozpočtu pro tento rok tato daňová opatření ještě zpřísnil.

FT k tomu podotkl, že při vymáhání mezinárodních finančních sankcí je těžší se zaměřit na majetek ve formě realit, když se k jejich pořízení použijí společnosti registrované v zahraničí.

Autor: ČTK
 
Newsletter
Využijte služby
zasílání zpráv do vaší
e-mailové schránky!