Rusové se snaží přesouvat peníze do londýnských realit

Bohatí Rusové a Ukrajinci se pokoušejí přesunout více peněz do nemovitostí v Londýně. Napsal to dnes na svém webu list Financial Times (FT), který se odvolává na tvrzení realitních makléřů. Podle deníku existují náznaky, že bohatí východoevropští oligarchové se uchylují na londýnský trh s bydlením, aby tak ukryli svůj majetek před mezinárodními sankcemi.

Panorama londýnské čtvrti City
28.4.2014 19:24   |  

Podle analytika společnosti JLL Adama Challise bohatí Rusové a Ukrajinci od začátku roku hledají bezpečná místa, kde uchovat majetek. JLL, která poskytuje poradenství v oblasti realit, odhaduje, že odliv ruského kapitálu by meziročně mohl stoupnout na čtyřnásobek.

Podle odhadů realitní společnosti Savills ruští klienti loni na londýnském trhu s bydlením utratili zhruba 180 milionů liber (šest miliard Kč). Mnoho makléřů předpokládá, že letošní číslo bude mnohem vyšší v souvislosti s tím, jak současná vlna potenciálních kupců dokončuje nákup. Rusové a Východoevropané prý mají zájem především o velké rodinné domy na jedné z nejdražších ulic v Londýně The Bishops Avenue, přezdívané „třída miliardářů“.

Podle daňových poradců a expertů mnoho Východoevropanů nadále kupuje londýnské domy přes firmy, aby mohlo zůstat v anonymitě, a to i navzdory nedávným daňovým opatřením vlády v Londýně. Britský ministr financí George Osborne v roce 2012 zavedl daň na obydlí vlastněná společnostmi. V rozpočtu pro tento rok tato daňová opatření ještě zpřísnil.

FT k tomu podotkl, že při vymáhání mezinárodních finančních sankcí je těžší se zaměřit na majetek ve formě realit, když se k jejich pořízení použijí společnosti registrované v zahraničí.


Čtěte také:

Londýn je pro obchodníky nejdražším městem Evropy

Studie: Zrušte letiště pro manažery v centru Londýna

Autor: čtk

Komentáře

Čtěte také

Shell omezil investice do fotovoltaiky. Musí prý zjistit, jak na ní vydělat

Shell omezil investice do fotovoltaiky. Musí prý zjistit, jak na ní vydělat

Ropná společnost Royal Dutch Shell omezí investice do solární energetiky, dokud nebude dostatečně zisková. Prohlásil to generální ředitel Ben van Beurden. Na jednání s akcionáři… více

Komerční prezentace
Mobilní web