Ruští investoři koupili Slovanský dům v centru Prahy

Ruští investoři a skupina FID Group koupili od americké firmy Invesco Real Estate známé nákupní a kancelářské centrum Slovanský dům v ulici Na Příkopě v centru Prahy. Prodejní cenu společnosti nezveřejnily. Když Invesco Real Estate Slovanský dům v roce 2006 kupovala, zaplatila za komplex na nejdražší pražské ulici 2,5 miliardy korun.

Slovanský dům
14.11.2014 12:41   |  

Slovanský dům přitom americká společnost považovala za svou vlajkovou loď investic ve střední a východní Evropě. Z regionu se však stáhnout nechystá. „Rozhodně budeme usilovat o další investice v regionu a věřím, že ještě tento rok stihneme dokončit několik dalších významnějších. A to jak v ČR, tak i v Polsku,“ prohlásil ředitel transakcí v Invesco Real Estate Tomáš Pícha.

Další budovy plánuje nakoupit i investiční skupina FID Group. „Pro naši skupinu je akvizice Slovanského domu výsledkem naší dlouhodobé spolupráce se zahraničními partnery. Do několika měsíců bychom chtěli dokončit další zajímavé investiční příležitosti, na kterých momentálně pracujeme,“ poznamenal zástupce kupující strany Daniel Farnbauer.

Kancelářské a maloobchodní plochy jsou téměř plne obsazeny

Slovanský dům nabízí přes 22 tisíc metrů čtverečních kancelářských a maloobchodních ploch. Ty jsou takřka zcela pronajaty, k nájemcům patří například společnosti Cinema City, Nike, Bloomberg či ECE.

Pražská ulice Na Příkopě je nejdražší ulicí nejen v hlavním městě, ale v celém Česku. Na konci letošního třetího čtvrtletí obchodníci za jeden metr čtvereční platili měsíčně 180 až 185 eur (4960 až 5059 korun). To je o něco více než v Pařížské ulici, která je s luxusem primárně spojována.

Majitele může změnit i Palladium a Hilton

V Praze se kromě prodeje Slovanského domu schyluje ještě k dalším zajímavým transakcím v realitním byznysu. Podle informací deníku E15 se v hlavním městě prodává centrum Palladium, z čehož může být možná vůbec největší letošní obchod v realitách. Majitele patrně změní i karlínská budova hotelu Hilton. Globální hotelový řetězec je ale v největším českém hotelu připraven zůstat.


O dalších významných prodejích pražských realit čtěte také:

Palác Blaník na Václavském náměstí změnil majitele

Realitní obchod roku. Prodává se pražské Palladium

Řetězec Hilton chce zůstat v největším českém hotelu, který je na prodej

Autor: čtk, vav

Komentáře

Čtěte také

Vyvážíte terorismus, vzkázal Indický premiér sousednímu Pákistánu

Vyvážíte terorismus, vzkázal Indický premiér sousednímu Pákistánu

Indický premiér Nárendra Módí obvinil v sobotu sousední Pákistán z vývozu terorismu a slíbil, že povede ve světě kampaň za jeho izolaci. Módí ve vystoupení na setkání s… více

Mobilní web