Síť Remax loni narostla o desetinu

26.1.2012 15:50   |  

Síti realitních kanceláří Remax v Česku stoupl meziročně obrat o desetinu. Podle vlastních statistik Remax loni prodal nemovitosti celkem za 9,8 miliardy korun, což je nárůst o 1,7 miliardy. Řetězec uskutečnil 8 712 transakcí, tedy prodejů nebo pronájmů, oproti 7 792 v roce 2010.

Nůžky mezi nabídkovými a realizovanými cenami se začaly přivírat. Zatímco rozdíl mezi cenou nabídky a později uskutečněného prodeje u bytu 2+1 činil před dvěma lety 9,85 procenta, v roce 2011 se snížil na 4,94 procenta. Obdobná situace panovala při prodeji rodinných domů. „Podle nárůstu počtu klientů v loňském roce se nám podařilo zvýšit náš podíl na trhu o 14 procent,“ tvrdí šéf českého Remaxu David Krajný.

Podle průzkumu společnosti MindBridge Consulting pro Remax se loni tuzemský trh s byty a rodinnými domy z hlediska marží prodejců snížil zhruba o tři procenta na přibližně pět miliard korun. Na loňský pokles trhu měl podle průzkumu hlavně vliv nižší počet prodejů. Z menší části se na poklesu marží podílelo zlevňování nemovitostí.

Autor: dna

Komentáře

Čtěte také

Porošenko se při cestě na Donbas dostal do přestřelky

Porošenko se při cestě na Donbas dostal do přestřelky

Ukrajinský prezident Petro Porošenko se během inspekce po armádních postech v Donbasu dostal pod palbu separatistů. V Potvrdil to mluvčí protipovstalecké operace Andrij Lysenko. K… více

Komerční prezentace
Mobilní web