Skanska koupila superstroj na železniční stavby

Do čilého ruchu v tuzemském železničním stavitelství se hodlá aktivněji než dosud vložit stavební koncern Skanska. Za více než 135 milionů korun si pořídil takzvanou automatickou strojní podbíječku na zhutňování štěrku pod pražci. Stejný stroj ještě nikdo v Česku nemá. Jiné typy jsou však ve výbavě také dalších stavebních podniků typu Strabagu nebo Subterry.

 Podbíječka Unimat
16.2.2016 19:17   |  

„Jde o nejmodernější podbíječku tohoto typu. V současnosti jsou jich v Evropě pouze čtyři kusy,“ uvedl k akvizici mluvčí Skansky Ondřej Svatoň.

Firma si od mašiny slibuje nejen konkurenční výhodu ve velkých železničních tendrech, ale rovněž při opravných a údržbových pracích. Kromě Česka jí bude používat také na Slovensku a v Polsku.


Přečtěte si: Stavební obři posilují, Skanska zdvojnásobila provozní zisk


Skanska si podbíječku značky Unimat objednala u rakouské strojírenské společnosti Plasser & Theurer. Ta ji zhotoví na míru a dodá na začátku příštího roku.

S novou investicí přichází Skanska v době, kdy se stavbařům opět daří. Nabírají nové zaměstnance a zvyšují tržby. A právě železniční stavitelství je obor, v němž se kvůli množství zakázek kapacit nedostává.

„Naše kapacity jsou, zvláště v železničním stavitelství, vytíženy na maximum,“ dodal Svatoň ze Skansky.


Čtěte také:

Doprava loni spolkla rekordních 92 miliard, většina skončila na železnici

Objem veřejných stavebních zakázek loni klesl na pětileté minimum


Autor: dnv

Komentáře

Čtěte také

Nový „hlídací“ čip by měl ukončit spory o důvěryhodnosti hardwaru

Nový „hlídací“ čip by měl ukončit spory o důvěryhodnosti hardwaru

Důvěřovat danému zařízení, nebo ne? Otázka nad kvalitou zabezpečení soukromých či státních citlivých dat v počítačích, mobilech a síťových prvcích se v posledních letech netýká… více

Mobilní web