Skupina miliardáře Kutnara dál posiluje

Ani zatopení centrálního skladu v Neratovicích při loňských povodních a skomírající stavebnictví nezabránily skupině DEK miliardáře Víta Kutnara v dalším růstu. Společnost, jež je největším prodejcem stavebnin v Česku, minulý rok zvýšila tržby na 7,8 miliardy korun. Je to nejlepší výsledek v historii holdingu. Na letošní rok plánuje další růst. A nezapírá predátorské choutky.

 Vít Kutnar
3.7.2014 6:30   |  

„Za letošní rok očekávám nárůst obratu i provozního zisku o deset procent. Čísla pozitivně ovlivní příznivá zima a mírné oživení stavebnictví,“ řekl Kutnar. Jediné klopýtnutí loni skupina zažila v případě čistého zisku. V čistém vydělala přibližně 140 milionů, což je pokles o 21 procent. Hrubou marži se skupině podařilo naopak zvýšit o šest procent na 1,4 miliardy korun. Skupina loni zaměstnávala téměř 1200 lidí.

Nejvíce tržeb holdingu vytváří jeho vlajková loď, společnost Dektrade zaměřená na prodej stavebnin a nářadí. Loni se její příjmy zvýšily o 16 procent na 7,4 miliardy korun. Firmě k lepším výsledkům mimo jiné pomohlo otevření šesti nových poboček a nová provozovna ve Vestci u Prahy.

Daří se i Dekmetalu

Významný zářez si ve skupině připsala také společnost Dekmetal, výrobce fasádních a střešních systémů z plechu. Firma loni expandovala do Německa, aby odtud měla lepší přístup k západoevropským trhům. Současně se jí ale podařilo získat zakázku na opláštění obchodního a kancelářského komplexu v Moskvě. Další byznys má holding na Slovensku.

Skupina loni rozšířila podnikání také o půjčování nářadí a stavebních strojů. Společnost rovněž začala s vlastní spediční činností. Významnou novinkou je též spuštění nového e-shopu od začátku letošního roku. Internetový obchod propojil Dektrade on-line se všemi kamennými pobočkami a slibuje si od něj další zvýšení tržeb.

„Na konci letošního roku otevřeme další distribuční centrum v Praze Malešicích. Chceme v něm opět představit několik novinek a věřím, že převezme od naší pobočky ve Vestci štafetu nejmodernějších stavebnin v Evropě,“ sdělil Kutnar.
Vedle organického růstu ale DEK větří příležitost v další koncentraci trhu se stavebními materiály. „V souladu s naší strategií zvyšování tržního podílu jsme připraveni k převzetí skladových areálů ve vybraných lokalitách, objeví-li se atraktivní příležitost,“ dodal vlastník firmy.


Čtěte také:

Státních zakázek přibylo hlavně ve stavebnictví

Vít Kutnar: Stavebnictví čeká zásadní proměna

Stavebniny miliardáře Kutnara v krizi vydělaly

Autor: Daniel Novák

Komentáře

Čtěte také

Ropa je nejlevnější za poslední tři měsíce

Ropa je nejlevnější za poslední tři měsíce aktualizováno

Světové ceny ropy dnes výrazně klesly, americká lehká ropa West Texas Intermediate (WTI) se tak dostala na tříměsíční minimum pod 43 dolarů za barel. Ceny tlačí dolů obavy… více

Mobilní web