Slovenská transakce roku: Allianz koupila nákupní centrum za 4,7 miliardy

Developerská skupina Immocap v závěru loňského roku prodala za 175 milionů eur (4,7 miliardy korun) bratislavské nákupní centrum Central společnosti Allianz Real Estate. Na Slovensku jde za loňský rok pravděpodobně o největší transakci v oblasti nemovitostí.

Nakupní centrum Centrál
18.1.2016 13:17   |  

Zmiňované nákupní centrum se nachází v širším centru slovenské metropole, otevřeno bylo v roce 2012. Jeho součástí je více než 150 maloobchodních provozů s celkovou pronajímatelnou plochou 40 tisíc metrů čtverečních. „Jsem rád, že nákupní centrum ve společnosti Allianz Real Estate získává silného a uznávaného partnera, který je příslibem jeho dalšího rozvoje a prosperity,“ uvedl předseda představenstva Immocap Peter Lukeš.

Umístění nákupního centra

Immocap na Slovensku podniká od roku 1996. Společnost například postavila v Bratislavě tři velké administrativní budovy, do jejího portfolia ale patří také výstavba 134 rodinných domů nedaleko slovenské metropole.

Realitní trh na Slovensku loni zaznamenal několik větších transakcí. Například ČS nemovitostní fond, jehož správcem je REICO investiční společnost České spořitelny, koupil od developerské skupiny HB Reavis za 46,2 milionu eur (1,25 miliardy korun) administrativní budovu Forum Business Center I (Forum BC I) v Bratislavě.


Čtěte také:

Vietnamští podnikatelé v Česku výrazně investují do realit

Investoři loni nakoupili reality v CEE za 9,5 miliardy eur

Autor: čtk

Komentáře

Čtěte také

Varianta železničního tunelu pod Střešovicemi stále žije

Varianta železničního tunelu pod Střešovicemi stále žije

Centrální komise, která na ministerstvu dopravy schvaluje všechny důležité projekty, včera projednala nápad na výstavbu železničního tunelu pod Střešovicemi. Iniciativa vzešla ze… více

Komerční prezentace
Mobilní web