Soud v Brně zahájil insolvenční řízení se společností s OHL ŽS

27.9.2010 21:00   |  

Krajský soud v Brně zahájil insolvenční řízení s brněnskou stavební společností OHL ŽS. Návrh na zahájení řízení podala v pátek zlínská akciová společnost Zlaté jablko investora REIN Holding, zjistila ČTK z insolvenčního rejstříku.

Údajný dlužník prý navrhovateli způsobil škodu přesahující 98 milionů korun tím, že počátkem roku 2007 odstoupil od smlouvy na stavbu obchodního centra Zlaté jablko v centru Zlína. OHL ŽS považuje návrh na insolvenci za „neoprávněný a šikanózní“.

Podle investora firma OHL ŽS práce zastavila proto, že nezvládla roli dodavatele, a též proto, že měla údajně lukrativnější zakázku. OHL ŽS tehdy argumentovala tím, že práce zastavila kvůli pochybení investora, který prý nepředal kompletní projektovou dokumentaci a neprokázal ani zajištění peněz na uhrazení nákladů výstavby.

„Naše společnost jednoznačně popírá existenci jakékoli pohledávky Zlaté jablko vůči OHL ŽS. Mezi oběma společnostmi v minulosti existovaly obchodní vztahy na základě smlouvy o dílo. Tato smlouva byla ze strany OHL ŽS po právu ukončena, čímž považuje OHL ŽS vzájemné vztahy za ukončené,“ sdělil dnes ČTK marketingový a obchodní ředitel OHL ŽS František Ledabyl. Obě firmy spolu řeší spor soudně, OHL ŽS vnímá podle Ledabyla návrh na insolvenci jako nátlak.

Centrum Zlaté jablko nakonec za půl miliardy korun dostavěla firma PSJ Holding. Jeho otevření v květnu 2008 bylo údajně zpožděno asi o tři čtvrtě roku. OHL ŽS je pětkou na českém stavebním trhu. Firma je součástí mezinárodní španělské stavební a investiční Skupiny OHL. Loni vzrostly OHL ŽS tržby o 4,4 procenta na 12,6 miliardy Kč. Zisk po zdanění dosáhl 225 milionů Kč. Firma působí například na Slovensku, v Maďarsku, Chorvatsku, Bulharsku, Černé Hoře, Ázerbájdžánu, Ruské federaci a v Polsku.

Autor: čtk

Komentáře

Čtěte také

Kde vraždilo Lví srdce. Pevnost Akra si zachovala atmosféru středověku

Kde vraždilo Lví srdce. Pevnost Akra si zachovala atmosféru středověku Fotogalerie

Pevnost Akra ukrývá svědectví o nejbizarnějším masakru křižáckých válek. Anglický král Richard I. tu chtěl vyměnit tři tisíce zajatců za jediný dřevěný kříž. Muslimové mu ale… více

Komerční prezentace
Mobilní web