Tahanice o pražské Výstaviště: hlavní město areál Praze 7 nesvěří

Přetahovaná o pražské Výstaviště zřejmě skončí ve prospěch hlavního města. I přes snahy Prahy 7 multifunkční areál získat, ho magistrát městské části nesvěří. Městský radní Václav Novotný uvedl, že návrhy Prahy 7 jsou nesmyslné. Praha chce areál modernizovat, podle Novotného jde o jeden ze současných nejvýznamnějších a nejrozsáhlejších rozvojových projektů města.

Průmyslový palác
21.3.2014 10:45   |  

Radní Novotný reagoval na nesouhlasné stanovisko a kritiku Prahy 7, že má areál do budoucna spravovat městská společnost Rozvojové projekty Praha (RPP). „Předcházejícího dva a půl roku, co se tímto problémem zabýváme, se ani v jednom případě pan starosta a podobně tak ani nikdo z jeho rady, v nejmenším o Výstaviště nezajímal,“ podotkl radní Novotný.

Praha 7 dokonce navrhla, že městskou společnost přeplatí v nájemném, ale to je podle Novotného naprosto nesmyslné, protože hlavní město nemůže majetek městským částem pronajímat, ale svěřuje ho do péče. „Čistě teoreticky – i kdybychom totiž nakonec takovou nájemní smlouvu, na jejímž základě by nám Praha 7 platila 21 milionů na nájemném, vykonstruovali, museli bychom Praze 7 na toto nájemné poskytnout dotace. Tím bychom si asi věru nepomohli,“ sdělil serveru E15.cz Novotný.

Nikdo z Prahy 7 podle radního například nejevil zájem ani o dlouholeté tahanice s pojišťovnami v souvislosti s vyhořelým křídlem Průmyslového paláce nebo s přípravou koncepce rekonstrukce areálu. „Pokud pan starosta Prahy 7 hovoří o tom, že žádná koncepce není, pak se jedná o důsledek jeho naprosté neznalosti a nikoliv o absenci koncepce,“ uvedl Novotný.

Podle starosty Prahy 7 Marka Ječménka je areál dlouhodobě v neutěšeném stavu a schází stabilní a plnohodnotná koncepce jeho využití.

Hlavní město chce Výstaviště pronajmout městské firmě RPP, na podobném principu funguje například i pronájem secesního Obecního domu. Firma stoprocentně vlastněná městem objekt provozuje a pronajímá na jednotlivé akce, a městu za to platí nájemné.


Čtěte také:

O Výstaviště se chce postarat Praha 7. Nechce ho nechat hlavnímu městu

Václav Novotný: Prahu dostaneme na špičku světové kongresové turistiky

Praha zachraňuje Kongresové centrum, rozdá miliony korun


Autor: čap

Komentáře

Čtěte také

Pomůžeme vám dobýt Rakku, ale bez Kurdů, slíbil Erdogan USA

Pomůžeme vám dobýt Rakku, ale bez Kurdů, slíbil Erdogan USA

Turecko se chce po boku Spojených států podílet na boji s radikály ze samozvaného Islámského státu (IS) a vyhnat je z jejich bašty v syrském městě Rakka. Podmínkou je, že se… více

Mobilní web