V Praze 9 vzniknou ekologické byty, projekt chystá developer Kolly

Pod pražskou zahrádkářskou kolonií Na Balkáně se nad kolejištěm u ulice Novovysočanská připravuje soubor nových nízkoenergetických bytů. Podle informací deníku E15 je to projekt se 122 bytovými jednotkami developerské společnosti Design Development švýcarského podnikatele JeanaMichela Kollyho.

Design Development
3.10.2013 7:01   |  

Zahradní domky stojící na pozemcích budoucího areálu kvůli stavbě zmizí. Do země chce developer poprvé kopnout na jaře roku 2015 a dokončení plánuje na rok 2017. Stavebník v současné době usiluje o získání územního rozhodnutí a následného stavebního povolení.

„Realizace tohoto záměru pomůže společně s ostatními projekty k urbánnímu dokončení tohoto území, které je součástí města, ale stále vypadá jako periferie. Záměr dodá místu městskou strukturu a změní zanedbanou lokalitu na kvalitní parkovou úpravu, jež bude nabídnuta širokému okolí, a přitom nezhorší podmínky pro stávající obyvatele,“ uvedl oznamovatel projektu.

Kolly založil Design Development v roce 1995. Firma má za sebou výstavbu loftových bytů u pražské Palmovky, stavěla také v Plzni a pustila se rovněž do projektu horských apartmánů na Šumavě.

Nízkoenergetický segment, na který se Design Development zaměřuje, už přilákal také další developery. Jedním z průkopníků je v této části trhu společnost JRD, které s energeticky úspornými byty konkuruje například developerská divize Skansky nebo společnost YIT Stavo.


Čtěte také:

Výstavba „zelených“ nemovitostí se v ČR stále více prosazuje

BM Develop pustí miliardu do luxusního bydlení v Praze

Central Group postaví v Praze 600 bytů za 1,2 miliardy

Autor: Daniel Novák

Komentáře

Čtěte také

Bernard plánuje druhý pivovar, investuje stovky milionů

Bernard plánuje druhý pivovar, investuje stovky milionů

Výstav Rodinného pivovaru Bernard stoupl za pět let o polovinu a jen loni meziročně o 14 procent. Nárůst produkce tak přiměl pivovar natěsnaný v historickém centru Humpolce začít… více

Komerční prezentace
Mobilní web