V Uhříněvsi se chystá nová válka developerů

Bývalého tenisu a realitního podnikatele Milana Šrejbera čeká v Praze-Uhříněvsi měření sil s těžkou vahou ve výstavbě nových bytů, Evženem Korcem a jeho firmou Ekospol. Praha tak možná zažije další cenový souboj stavitelů bytů, který už nějaký čas probíhá mezi Ekospolem a Central Group v Horních Měcholupech.

 Ilustrační foto
6.8.2013 15:08   |  

Korec i Šrejber chtějí začít v Uhříněvsi stavět během roku 2014. Korec je z hlediska výstavby nových bytů silnější hráč, který patří spolu s Central Group a Finepem mezi největší rezidenční developery. Na druhou stranu se Šrejberova firma Vivus vytasila v Uhříněvsi s výrazně silnějším kalibrem. V několika etapách tam chce postavit víc než tisícovku bytů, zatímco Ekospol chystá v lokalitě kolem 250 jednotek.

Šrejber chystá výstavbu v Uhříněvsi zhruba od roku 2009. Posouvání startu projektu podle firmy způsobují komplikace se stavebním povolením.

Na úřednická razítka tam čeká také Ekospol. „Co se týčen našeho nového projektu v Uhříněvsi, záležet bude na rychlosti povolovacích procesů,“ uvedl mluvčí Ekospolu Milan Jankovský. Zkušenost s uhříněvskou už Korec má. V lokalitě má za sebou již dva projekty.


O bytové výstavbě čtěte více:

Trh s byty po letech ožil, roste poprvé od roku 2008

Finep expanduje do Mongolska, postaví tam byty za dvě miliardy

Finep chce v Praze na Barrandově postavit dalších 600 bytů


Autor: Daniel Novák

Komentáře

Čtěte také

Neomezené volání i internet: tendr pro vnitro se protahuje kvůli námitkám

Neomezené volání i internet: tendr pro vnitro se protahuje kvůli námitkám

Rozuzlení soutěže na poskytování telekomunikačních služeb pro více než 66 tisíc zaměstnanců ministerstva vnitra se oddaluje. Proti jejím podmínkám totiž podali námitky dva zájemci… více

Mobilní web