V Uhříněvsi se chystá nová válka developerů

Bývalého tenisu a realitního podnikatele Milana Šrejbera čeká v Praze-Uhříněvsi měření sil s těžkou vahou ve výstavbě nových bytů, Evženem Korcem a jeho firmou Ekospol. Praha tak možná zažije další cenový souboj stavitelů bytů, který už nějaký čas probíhá mezi Ekospolem a Central Group v Horních Měcholupech.

 Ilustrační foto
6.8.2013 15:08   |  

Korec i Šrejber chtějí začít v Uhříněvsi stavět během roku 2014. Korec je z hlediska výstavby nových bytů silnější hráč, který patří spolu s Central Group a Finepem mezi největší rezidenční developery. Na druhou stranu se Šrejberova firma Vivus vytasila v Uhříněvsi s výrazně silnějším kalibrem. V několika etapách tam chce postavit víc než tisícovku bytů, zatímco Ekospol chystá v lokalitě kolem 250 jednotek.

Šrejber chystá výstavbu v Uhříněvsi zhruba od roku 2009. Posouvání startu projektu podle firmy způsobují komplikace se stavebním povolením.

Na úřednická razítka tam čeká také Ekospol. „Co se týčen našeho nového projektu v Uhříněvsi, záležet bude na rychlosti povolovacích procesů,“ uvedl mluvčí Ekospolu Milan Jankovský. Zkušenost s uhříněvskou už Korec má. V lokalitě má za sebou již dva projekty.


O bytové výstavbě čtěte více:

Trh s byty po letech ožil, roste poprvé od roku 2008

Finep expanduje do Mongolska, postaví tam byty za dvě miliardy

Finep chce v Praze na Barrandově postavit dalších 600 bytů


Autor: Daniel Novák

Komentáře

Čtěte také

Martin Čaban: Babišův křik a Dbalého psychedelie nestačí. Kabátkovi se daří

Martin Čaban: Babišův křik a Dbalého psychedelie nestačí. Kabátkovi se daří

Předseda ANO a vicepremiér Andrej Babiš se velmi rozčiluje nad tím, že správní rada Všeobecné zdravotní pojišťovny potvrdila ve funkci ředitele Zdeňka Kabátka. Vášnivě se rozepsal… více

Mobilní web