Vítek se stal jediným akcionářem skupiny CPI

5.1.2011 12:19   |  

Jediným akcionářem tuzemské realitní skupiny CPI se stal miliardář Radovan Vítek. Hodnota holdingu se pohybuje kolem 30 miliard korun. Společnost to dnes oznámila v tiskové zprávě. Dosud byla oficiální majitelkou společnosti Vítkova matka Milada Mladá.

Vítek je v posledních týdnech v popředí pozornosti hlavně jako největší věřitel loterijní společnosti Sazka. Celková Vítkova pohledávka vůči Sazce činí 950 milionů korun. V současnosti jedná s J&T Bankou o koupi další pohledávky ve výši 500 milionů korun, polovina je už podle CPI po splatnosti.

Pokud se Vítkovi podaří s J&T Bankou dohodnout, zvýšil by se dluh Sazky vůči němu na 1,45 miliardy korun. Pokud Sazka dluh plně neuhradí do 17. ledna 2011, je Vítek rozhodnutý podat na firmu insolvenční návrh.


Čtěte více: Vítek jedná s J&T Bankou o koupi pohledávky ve výši půl miliardy korun


Vítkova firma byla v roce 2010 také největším investorem do podnikatelských nemovitostí v Česku. Podle dnes zveřejněných čísel realitní poradenské společnosti King Sturge loni skupina v Česku investovala do realit 292 milionů eur (asi 7,3 miliardy korun), což je 44 procent z celkového objemu transakcí. Kupovala například obchodní centra, kancelářské budovy i výrobní haly.

Po společnosti RPG Byty finančníka Zdeňka Bakaly je CPI druhým největším vlastníkem nájemních bytů v Česku. Vlastní kolem 13 tisíc bytů na severu Čech i na Moravě. Skupina vlastní a spravuje 300 tisíc metrů čtverečních obchodních ploch, 56 tisíc čtverečních metrů kanceláří a 17 hotelů.

Autor: čtk, sal

Komentáře

Čtěte také

Počet mladých bez práce opět roste, blíží se rekordu z pokrizových let

Počet mladých bez práce opět roste, blíží se rekordu z pokrizových let

Nezaměstnanost mladých lidí začala po zlepšení v minulých třech letech ve světě opět stoupat. Počet nezaměstnaných mezi 15 až 24 lety by letos navíc mohl globálně vzrůst o půl… více

Mobilní web