Vítkova CPI koupila nákupní centrum v Mladé Boleslavi

Realitní skupina CPI Property Group podnikatele Radovana Vítka koupila nákupní centrum Bondy v Mladé Boleslavi. Prodávajícím byla Raiffeisen - Leasing, která centrum postavila a osm let jej vlastnila. Úvěr na část transakce CPI poskytla Raiffeisenbank.

Nákupní centrum Bondy v Mladé Boleslavi
1.2.2016 19:30   |  

„Akvizice nákupního centra Bondy v Mladé Boleslavi je v souladu s investiční strategií naší skupiny. Opět jsme posílili naše portfolio vysoce kvalitních nákupních center se stabilními nájemci a v atraktivních lokalitách,“ uvedl ředitel akvizic, správy aktiv a prodeje v CPI Property Group Tomáš Salajka.

Dokončením akvizice v Mladé Boleslavi se rozšířila síť nákupních center CPI Property Group majoritního akcionáře Vítka zhruba o 16 800 metrů čtverečních s 80 obchody. V objektu je také multikino a náleží k němu i více než čtyři stovky parkovacích míst a kancelářská část s kapacitou 2800 metrů čtverečních pronajímatelných ploch.

Vysoká očekávání

CPI patří k největším realitním investorům v Česku, kde je zároveň jedním z největších majitelů maloobchodních ploch. Společnosti patří deset nákupních center, například Olympia v Mladé Boleslavi, pražské Quadrio a Galerie Fénix, IGY České Budějovice či jihlavský City Park. Loni také koupila nákupní centrum Futurum v Kolíně.

„Dlouhodobě rostoucí ekonomické výkony vykazují retailparky i nákupní centra, velmi úspěšně jsme do portfolia začlenili zatím poslední nákupní centrum Futurum v Kolíně a podobná očekávání máme i od mladoboleslavského Bondy,“ dodal Salajka.

Sídlo CPI je v Lucembursku a s jejími akciemi se obchoduje na frankfurtské burze. Vedle ČR působí CPI na Slovensku, v Polsku, Maďarsku, Rumunsku a Německu.


Čtěte také:

Realitní dravec Vítek ovládl největší síť venkovských obchodů na Třebíčsku

CPI Moravia Books navzdory špatné situaci na tiskařském trhu zvýšila tržby

Expanze a dluhy snížily zisk Vítkova impéria CPI

Autor: čtk

Komentáře

Čtěte také

Automobilka PSA dosáhla rekordního zisku, vydělala 33 miliard za půl roku

Automobilka PSA dosáhla rekordního zisku, vydělala 33 miliard za půl roku

Francouzská automobilka PSA Group, která zahrnuje značky Peugeot a Citroën, v prvním pololetí více než zdvojnásobila čistý zisk na rekordních 1,21 miliardy eur (téměř 33 miliard… více

Mobilní web