Vítkova skupina CPI je při chuti, koupila další supermarkety

Investiční a developerská skupina CPI miliardáře Radovana Vítka koupila od společnosti TREI Real Estate Česká republika devět supermarketů pronajatých řetězcům Billa a Penny Market. Hodnota transakce činí 370 milionů korun.

Radovan Vítek
22.10.2012 11:13   |  

„Nemovitosti představují geograficky diverzifikované portfolio obsazené kvalitními nájemci s více než desetiletými smlouvami,“ vysvětlil ředitel akvizičního oddělení CPI Group Martin Němeček.

Jde o samoobsluhy rozmístěné po celé České republice, konkrétně v Dobříši, Holešově, Holicích, Jablonci nad Nisou, Liberci, Říčanech, Semilech, Tanvaldu a v Turnově. Celková pronajímatelná plocha dosahuje téměř 11 tisíc metrů čtverečních.

CPI kontroluje již přes půl milionu metrů čtverečních obchodních ploch a stále své portfolio rozšiřuje. Třeba letos na jaře získala od firmy VT Holding za 850 milionů korun supermarkety Billa, Penny Market, hypermarket Interspar a samostatné prodejny v různých městech ČR o souhrnné velikosti 43 tisíc m2.


Čtěte také:

Podnikatel Vítek prý kupuje pětinu akcií developera Orco

CPI zkouší luxusní nájemní byty

Vítkova CPI loni zvýšila zisk na 1,14 miliardy


Skupina také vlastní kolem 12 700 bytů. Je tak po společnosti RPG Byty druhým největším poskytovatelem nájemního bydlení v zemi. Ovládá i zhruba 230 tisíc čtverečních metrů kanceláří, 18 hotelů a téměř 150 tisíc m2 ploch určených pro lehký průmysl a skladování. Celková aktiva CPI činila v závěru června 59 miliard korun.

Autor: vag, čtk

Komentáře

Čtěte také

Konzervativci hledají nástupce Camerona, Boris Johnson to být nemusí

Konzervativci hledají nástupce Camerona, Boris Johnson to být nemusí Fotogalerie

Kandidátů na nového lídra toryů je zhruba pět. Borisi Johnsonovi, který vedl kampaň za odchod Británie z EU, může při konečném rozhodování uškodit právě jeho nekompromisní kritika… více

Komerční prezentace
Mobilní web