Ze sídla někdejšího ČKD ve Vysočanech bude muzeum a galerie

Izraelská developerská společnost Star Group prodala sídlo jednoho ze závodů někdejší ČKD v Praze ve Vysočanech. Deníku E15 to potvrdila poradenská firma 108 Agency, která Izraelce při prodeji zastupovala. Star Group se hodlá soustředit hlavně na svůj strategický bytový projekt v Dolních Chabrech u Prahy. Společnost prodává též velký projekt v Bratislavě.

Vizualizace nové podoby sídla někdejší ČKD v Praze Vysočany podle společnosti Star Group, nový majitel může podobu projektu změnit
29.5.2015 6:13   |  

Vysočanský objekt o deseti tisících metrech čtverečních stojící poblíž metra Kolbenova podle veřejných zdrojů koupil za blíže neurčenou cenu švýcarský investor a mecenáš českého původu Roman Buxbaum. Budovu plánuje přestavět na muzeum a galerii. O jejich zaměření však zatím není nic známo. Vizualizaci si nechala zpracovat Star Group a nový projekt může vypadat zcela jinak.

„Záměrem nového majitele je kompletní revitalizace objektu. Věříme, že okolní obyvatelé projekt muzea ocení,“ uvedl Marek Votava z investičního oddělení 108 Agency. Nový majitel plánuje rekonstrukci budovy a její doplnění o moderní úsporné technologie.

Buxbaum popularizuje díla fotografa Tichého

Buxbaum v Česku v posledních letech proslul hlavně jako popularizátor díla fotografa Miroslava Tichého. Založil také nadaci Tichy Ocean, která například zajistila výstavu Tichého fotografií v New Yorku. Věnuje se rovněž své psychiatrické praxi v Curychu. Nový Buxbaumův projekt bude situovaný do Vysočan, na které se v poslední době znovu soustředí zájem developerů.

Společnost Central Group tam nedávno koupila hned dva bytové projekty, konkurenční YIT získala pozemek pro devět stovek bytů na pomezí Vysočan a Hloubětína. Silné zájmy má ve Vysočanech rovněž realitní společnost Codeco podnikatele Petra Speychala, v lokalitě působí rovněž developer AFI Europe.


Čtěte také:

Přesune se NKÚ do Artgenu? Kellner nabízí nové sídlo za 632 milionů

Developer Passer koupil budovu, kde sídlí český Microsoft

Fond ČS koupil za miliardu kancelářskou budovu Qubix

Daniel Novák Autor: Daniel Novák redaktor deníku E15

Komentáře

Čtěte také

Merkelová gratulovala Česku k nízké nezaměstnanosti, jde prý o úspěšný stát

Merkelová gratulovala Česku k nízké nezaměstnanosti, jde prý o úspěšný stát Fotogalerie

Německá kancléřka Angela Merkelová přiletěla do Prahy a setkala se s premiérem Bohuslavem Sobotkou (ČSSD). S ním se shodla, že Česko i Německo mají velmi dobré vzájemné vztahy,… více

Mobilní web