Antimonopolní úřad dal Babišovi zelenou, Agrofert smí převzít Mafru | E15.cz

Antimonopolní úřad dal Babišovi zelenou, Agrofert smí převzít Mafru

Antimonopolní úřad dal Babišovi zelenou, Agrofert smí převzít Mafru
Šéf skupiny Agrofert Andrej Babiš
• 
ZDROJ: E15 Anna Vacková
26. srpna 2013 • 19:35
Podnikatel Andrej Babiš může vytvořit české mediální impérium. Úřad pro ochranu hospodářské soutěže (ÚOHS) jeho skupině Agrofert Holding povolil převzít vydavatelství Mafra. Babiš vydavatelství koupil od německé Rheinisch-Bergische Verlagsgesellschaft, spolu s Mafrou získal i společnost Anděl Media Centrum.

„ÚOHS posuzoval dopady spojení zejména v oblastech vydávání periodického tisku, poskytování inzertního prostoru v periodickém tisku, internetového zpravodajství a internetové inzerce. Ani v jedné oblasti úřad nespatřuje riziko možného narušení hospodářské soutěže,“ uvedl předseda úřadu Petr Rafaj.

Mafra vydává deník Dnes a Lidové noviny, bezplatný deník Metro, vlastní internetové portály idnes.cz, metro.cz a lidovky.cz. Zabývá se také polygrafickou výrobou či nabízením telekomunikačních služeb. Zaměstnává zhruba 1100 lidí.

Dceřiná společnost Agrofertu AGF Media nyní vydává týdeník 5plus2. Celý Agrofert tvoří přibližně 200 společností a vykazuje roční obrat 5,5 miliardy eur.

Babiš v červnu uvedl, že akvizice je důležitým krokem ve strategii vybudovat významnou mediální divizi na trzích Česka a Slovenska. Letos v dubnu rozšířil své mediální aktivity i na Slovensku převzetím společnosti Ecopress, vydavatele deníku Hospodárske noviny.

Babišovo působení v médiích se často dává do souvislosti s jeho aktivitami v politice. Jeho dlouhodobá kritika korupčního prostředí předloni vedla ke vzniku politického hnutí ANO 2011, jehož je lídrem. Babiš uvedl, že nebude v žádném řídicím orgánu Mafry, ve které chce vystupovat pouze v pozici finančního investora.

Čtětě také:

Autor: ČTK
 
>
Newsletter
Využijte služby
zasílání zpráv do vaší
e-mailové schránky!