Apple iPad se začne prodávat zítra

29.11.2010 16:58   |  

Předešlé informace o tom, že tablety iPad firmy Apple dorazí do Česka tento týden, se potvrdily. Oficiální prodej multimediálních přenosných zařízení bude zahájen v úterý. Potvrdila to společnost Telefónica O2, která u nás jako jediná z operátorů k tabletu představila certifikované datové služby.

Ty se budou nabízet společně s iPady v síti prodejen partnerských prodejců Applu. Operátor nabízí tři měsíce připojení k internetu zdarma, poté si zákazníci vyberou mezi denními balíčky nebo paušálními programy v ceně od 300 korun měsíčně.

Sama Telefónica iPad prodávat nebude, podle informací E15 Apple údajně upřednostňuje běžné prodejce. Telefónica ovšem od 1. prosince nabídne konkurenční tablet Samsung Galaxy Tab za dotovanou cenu od 14 tisíc korun.

Prodejci nechtějí datum zahájení prodeje do poslední chvíle komentovat, stejně tak jako jakékoli další podrobnosti – jednají tak na přání firmy Apple. Podle zjištění deníku E15 jsou již ovšem prodejci na start prodeje připraveni. „iPady můžeme začít prodávat okamžitě, jakmile to oficiálně dovolí firma Apple,“ sdělila deníku E15 ředitelka firmy Emotion & Interaction, která provozuje nový pražský obchod iWorld. iPady by se měly objevit také v řetězcích iStyle, Datart a Electroworld.

Podle informací serveru SuperApple.cz má cena zařízení s podporou připojení přes Wi-Fi a 16GB diskem začínat zhruba na 12 tisících, nejvýkonnější verze s úložným místem o velikosti 64 GB umožňující připojení také přes 3G by měla stát necelých dvacet tisíc korun.

Komentáře

Čtěte také

Nový „hlídací“ čip by měl ukončit spory o důvěryhodnosti hardwaru

Nový „hlídací“ čip by měl ukončit spory o důvěryhodnosti hardwaru

Důvěřovat danému zařízení, nebo ne? Otázka nad kvalitou zabezpečení soukromých či státních citlivých dat v počítačích, mobilech a síťových prvcích se v posledních letech netýká… více

Mobilní web