Bezpečnost firemních dat: Organizace v oblasti zabezpečení stále tápou | E15.cz

Bezpečnost firemních dat: Organizace v oblasti zabezpečení stále tápou

Bezpečnost firemních dat: Organizace v oblasti zabezpečení stále tápou
Bezpečnost firemních dat: Organizace v oblasti zabezpečení stále tápou
• 

.

I přes zvyšující se objem investic do oblasti zabezpečení firemních dat dochází ke stále častějším případům zneužití citlivých firemních dat. Vyplývá to z výzkumu Data Security Confidence Index.¹

Dvě třetiny zástupců tuzemských společností zapojených do průzkumu uvedly, že nejsou přesvědčeni o účinnosti svých bezpečnostních systémů periferní ochrany. Přibližně stejné množství zároveň uvedlo (62 %), že jejich organizace za posledních 5 let zvýšila výdaje na zabezpečení firemních dat, přičemž s prolomením firemního zabezpečení se za posledních 12 měsíců setkalo 76 % dotázaných.

Aktuální trend v oboru podnikového zabezpečení se věnuje problematice nástrojů pro ochranu mobilních zařízení. Významné bezpečnostní riziko totiž představuje používání soukromých mobilních telefonů v podnikovém prostředí, tedy tzv. model BYOD (Bring Your Own Device) a jeho implementace. Nezbytností je přitom zajistit oddělení soukromého a firemního obsahu v mobilních zařízeních. Jedno z průlomových řešení v této oblasti je bezpečnostní platforma Samsung KNOX.

„Samsung KNOX v podstatě rozdělí mobilní zařízení na dva kontejnery, jež oddělují pracovní a soukromé údaje. Do zabezpečené zóny se uživatel dostane ze standardního prostředí Android jednoduchým kliknutím na ikonu KNOX a následným zadáním hesla,“ uvedl Roman Šebek, ředitel divize IM Samsung Electronics Czech and Slovak.

Bezpečnost firemních dat: Organizace v oblasti zabezpečení stále tápouBezpečnost firemních dat: Organizace v oblasti zabezpečení stále tápouAutor:

Systém tak společnostem pomáhá bezpečně zavádět chytré telefony ve firemním prostředí, využívat veškeré výhody z toho plynoucí, zvyšovat efektivitu svých zaměstnanců a v konečném důsledku snižovat náklady.

Z pohledu koncového uživatele se fungování smartphonu nezmění ̶ do telefonu lze dál instalovat vlastní aplikace. Úroveň zabezpečení a nastavení Samsung KNOX si může každá firma zvolit podle svých potřeb a v souladu s vlastní bezpečnostní politikou. Například lze přidat další úroveň ověření uživatele přes jednorázová hesla nebo čipovou kartu SmartCard. Smartphony se zabezpečením Samsung KNOX lze v případě jejich odcizení nebo ztráty na dálku deaktivovat a zablokovat nebo vymazat jejich obsah, a tím ochránit veškerá citlivá data před zneužitím.

K integraci systému Samsung KNOX do svého podniku je třeba využívat řešení MDM (např. od společností MobileIron, Airwatch, Good, Citrix), VPN či Microsoft Exchange ActiveSync a podporované zařízení Samsung Galaxy. Nejnovější vlajkové lodě mezi chytrými telefony Samsung Galaxy S6 a Galaxy S6 edge mají KNOX již předem nainstalovaný. Licenci platformy KNOX si pak zákazníci mohou objednat na www.samsungknox.com.

¹ Data Security Confidence Index

Autor: .
 
Newsletter
Využijte služby
zasílání zpráv do vaší
e-mailové schránky!