Česká televize rozjíždí druhý HD kanál | E15.cz

Česká televize rozjíždí druhý HD kanál

Česká televize rozjíždí druhý HD kanál
Česká televize
• 
ZDROJ: profimedia.cz
13. března 2012 • 06:34
Management České televize zahajuje ambiciózní ofenzivu na poli vysokého rozlišení (HD), do které bude investovat desítky milionů korun. Tři roky po rozjezdu prvního kanálu ČT HD bude následovat druhý program s vysokým rozlišením. Podnětem k jeho spuštění se staly podle informací deníku E15 blížící se olympijské hry v Londýně.

„Ano, naší snahou je mít připravený druhý HD kanál do začátku velkých sportovních událostí, které bychom chtěli divákům nabídnout v nejlepší možné kvalitě,“ potvrdila mluvčí televize Michaela Fričová. Nechtěla však prozradit bližší informace o obsahu a nákladech nového kanálu. „Zda bude nový kanál stávající ČT4 ve vysokém rozlišení nebo zda bude obsah namixován z HD obsahu více programů České televize, je v tento okamžik předmětem interních rozhodování,“ doplnila Fričová.

Spořitelna je zpět ve hře o miliardy České televize

Ve hře jsou i další způsoby distribuce jako kabel, IPTV nebo digitální multiplex, podobně jako u prvního programu HD. „O tom, zda a jakým způsobem bude tento kanál dodáván do jiných platforem, budeme jednat,“ řekla Fričová.

Veřejnoprávní stanice spustila první HD kanál na konci léta 2009 v satelitním vysílání. Zpočátku vysílal pouze obsah ČT1 ve vysokém rozlišení. V dalším roce začala přepínat mezi programy ČT1, ČT2 a ČT4 podle toho, který zrovna nabízel HD program. Od 1. března se vrátila k modelu ČT1 ve vysokém rozlišení. ČT1 HD lze sledovat přes satelit, kabel a v multiplexu 4 v Praze, Brně a Ostravě.

Ve vysokém rozlišení vysílají i Nova a Prima. HD Nova je dostupná v multiplexu 4, některých kabelových sítích nebo na satelitech CS Link a Skylink. Prima family HD lze sledovat přes satelit na CS Link.

Autor: Aleš Borovan
 
>
Newsletter
Využijte služby
zasílání zpráv do vaší
e-mailové schránky!