Česká televize shání třináct producentských šéfů

Ředitel České televize (ČT) Petr Dvořák se rozhodl k nečekanému tahu. Během šesti týdnů chce získat pro televizi třináct producentských šéfů, z nichž každý následně postaví vlastní tvůrčí skupinu a začne prosazovat své nápady na programy.

 Petr Dvořák
12.1.2012 10:25   |  

„Tendr je vypsán na třináct tematických oblastí, je ale možné, že v nějaké oblasti vznikne více než jedna skupina,“ řekl Dvořák. Ten mimo jiné počítá se skupinou zábavních cyklů, dramatické tvorby, historické dramatiky nebo vzdělávání dospělých. Tvůrčí skupiny budou tvořit páteř vývoje a výroby televizních pořadů ČT a budou podřízeny ředitelce vývoje programu Janě Kasalové.

Tým vedoucích skupin má vzejít z výběrového řízení, které televize vyhlásí již dnes. Oslovit chce jak externí producenty, tak lidi zevnitř ČT. Přihlášky lze podávat do 9. února. O konečných jménech by mělo být jasno do dvou týdnů. „Noví producenti by měli nastoupit 29. února,“ uvedl Dvořák.


Čtěte také: Dvořák ořezal rozpočet televize o 230 milionů


Loni zvolený šéf Kavčích hor se tak vrací k systému, který v ČT zavedl bývalý ředitel Ivo Mathé a jenž byl zrušen v roce 2002. S několika rozdíly. Skupiny si budou konkurovat a neměly by disponovat vlastními rozpočty. Podle Dvořáka budou mít pevně stanovené peníze na literární přípravu a natáčení pilotních dílů. Finance na výrobu programu budou přiděleny až po jeho schválení. „Je to taková kombinace Novy a Mathého,“ doplnil Dvořák.

Vznik tvůrčích skupin byl součástí kandidátského projektu Petra Dvořáka. Ten tak chce dotáhnout do konce proces restrukturalizace ČT, kterou loni odstartoval bývalý ředitel Jiří Janeček.

Autor: abo

Komentáře

Čtěte také

Jednání o transatlantické dohodě postupují plynule, ujišťuje Washington

Jednání o transatlantické dohodě postupují plynule, ujišťuje Washington

Domlouvání smlouvy o volném obchodu mezi Evropskou unií a Spojenými státy plynule postupují, řekl mluvčí šéfa Úřadu obchodního zmocněnce USA Michaela Fromana. Německý vicekancléř… více

Mobilní web