ČT dnes zahájila vysílání dětského Déčka a kulturní ČT art

Česká televize dnes spustila dva nové programy, dětský ČT:D a kulturní ČT art. Déčko je určené pro děti od čtyř do 12 let a vysílat bude denně od 06:00 do 20:00. V hlavním vysílacím čase na něj poté naváže kulturní program ČT art, který se chce v pravidelných tematických blocích zaměřit na nejrůznější oblasti umění.

Česká televize
31.8.2013 10:32   |  

ČT:D vychází z kandidátského projektu současného generálního ředitele Petra Dvořáka. Opírat se bude o několik hlavních pilířů, jako je hraná a animovaná tvorba, pořady zábavného vzdělávání a pro starší děti také lifestylové magazíny a zábavní a soutěžní pořady. Déčko nabídne i denní zprávy a víkendovou publicistiku.

Druhý z nových projektů, kulturní stanice ČT art, vznikl jako odpověď na to, co po dětském programu vysílat ve večerních hodinách. Zároveň má vytvořit ucelený prostor pro pořady, které dosud měly své místo hlavně na ČT2. Stanice mimo jiné zprostředkuje přenosy divadelních a hudebních představení, vysílat bude i tzv. artové snímky v původním znění s titulky. V programu bude také řada pravidelných magazínů.

Déčko i ČT art bude v pozemním vysílání pokrývat asi 82,5 procenta domácností. „V současné době jsme v takové náběhové křivce, kdy to pokrytí obyvatelstva se bude ještě nějakou dobu budovat,“ řekl ČTK výkonný šéf ČT:D Petr Koliha. Cílový stav podle něj bude 95 procent. Programy jsou dostupné také prostřednictvím satelitu nebo kabelových operátorů.


Čtěte také:

Česká televize rozšiřuje sportovní zpravodajství

On-line komunikace: Česká televize je pod palbou bloggerů

Česká televize si bude prodávat reklamu sama

Autor: čtk

Komentáře

Čtěte také

Obchodní dohoda TTIP asi nebude, jednání podle Gabriela zkrachovala

Obchodní dohoda TTIP asi nebude, jednání podle Gabriela zkrachovala aktualizováno

Jednání o volném obchodu mezi Evropskou unií a Spojenými státy v podstatě zkrachovala. Televizi ZDF to řekl německý vicekancléř a ministr hospodářství Sigmar Gabriel. Plánovaná… více

Mobilní web