ČTÚ: Do aukce kmitočtů může všech pět zájemců

Český telekomunikační úřad akceptoval všech pět přihlášek do aukce kmitočtů. Úřad nyní bude jednotlivým uchazečům doručovat potvrzení o zápisu do aukce.

ilustrační foto
14.10.2013 17:51   |  

Do aukce kmitočtů se přihlásily společnosti Vodafone CR, T-Mobile CR, Telefónica CR, Revolution Mobile a Sazka Telecommunications, která ještě v době podání přihlášky nesla jméno Tasciane.

V příštím týdnu účastníci absolvují školení, včetně provedení 2 cvičných aukcí a jejich vyhodnocení. Zahájení ostré fáze elektronické aukce kmitočtů v pásmech 800, 1800 a 2600 MHz je plánováno na 11. listopadu 2013. K vydání rozhodnutí o udělení přídělu získaných rádiových kmitočtů by mělo dojít začátkem roku 2014 poté, co úspěšní uchazeči uhradí cenu za vydražené spektrum. Souhrnná vyvolávací cena je 8,72 miliardy korun. Jde o druhou aukci, první ČTÚ musel letos v březnu zastavit kvůli chybně nastaveným podmínkám.

Aukce bude mít dva „nováčky“ - finanční skupina PPF, o níž se dlouho spekulovalo jako o jediném možném novém zájemci, však mezi nimi není. Nesouhlasila s podmínkou zakazující budoucí fúzi s některým ze stávajících operátorů, přihlášku nepodala a svoji firmu PPF Mobile Services prodala dosavadnímu řediteli Tomáši Budníkovi, který firmu přejmenoval na Revolution Mobile a do aukce se přihlásil na vlastní pěst. Překvapením pak byla přihláška Tasciane, nyní Sazka Telecommunications, ze skupiny KKCG.


Čtěte také:

Aukce kmitočtů pro LTE sítě má pět zájemců, PPF účast vzdala

Petr Koubský: Aukce pro LTE sítě bude. Velká trojka dosáhla svého

Autor: Marek Schwarzmann

Komentáře

Čtěte také

Martin Čaban: Babišův křik a Dbalého psychedelie nestačí. Kabátkovi se daří

Martin Čaban: Babišův křik a Dbalého psychedelie nestačí. Kabátkovi se daří

Předseda ANO a vicepremiér Andrej Babiš se velmi rozčiluje nad tím, že správní rada Všeobecné zdravotní pojišťovny potvrdila ve funkci ředitele Zdeňka Kabátka. Vášnivě se rozepsal… více

Mobilní web