ČTÚ zvažuje měření signálu na kolejích

Problém, který znají všichni cestující na železnici a nad kterým si zatím všechny zúčastněné strany myly ruce, se možná brzy dočká alespoň číselného vyjádření. Český telekomunikační úřad zvažuje, že bude měřit sílu signálu pro mobilní telefony na tratích. Cestující si totiž často stěžují na to, že při cestě vlakem mají nulový nebo slabý signál a nemohou si tak zavolat, natož se připojit k internetu.

Vlak - ilustrační foto.
8.3.2016 12:45   |  

„Cílem by bylo ověřit, jaká je úroveň kvality signálu všech tří mobilních operátorů na hlavních železničních koridorech, a o výsledcích tohoto případného měření informovat veřejnost,“ uvedl mluvčí úřadu Martin Drtina.

Kromě zveřejnění by ČTÚ údaje v budoucnu využil i ke kontrole operátorů, zda plní uložené plány pokrytí. Měření by mělo rozlousknout letitý spor Českých drah a operátorů. Dopravce tvrdí, že vinu nesou operátoři, neboť pokrytí signálem je nedostatečné, naopak operátoři říkají, že signál zeslabují skříně vlaků a pokovená okna.


Dále čtěte:

Berounské nádraží se dočká rekonstrukce za 1,8 miliardy

Firmě T-Mobile klesly tržby z mobilů, dohání je integrací pevných sítí

Jan Šindelář Autor: Jan Šindelář redaktor deníku E15

Komentáře

Čtěte také

Vesecká v září odejde z ERÚ. V úřadu vydržela necelé dva roky

Vesecká v září odejde z ERÚ. V úřadu vydržela necelé dva roky E15 exkluzivně

Po necelých dvou letech končí své působení na Energetickém regulačním úřadu bývalá nejvyšší státní zástupkyně Renata Vesecká. „O skončení služebního poměru požádala k 1. září… více

Mobilní web