Čtvrtý operátor se může jmenovat Air Mobile. Máme i logo

Nový český mobilní operátor by se mohl jmenovat Air Mobile. Tedy pokud v aukci kmitočtů zvítězí finanční skupina PPF Petra Kellnera, která si prostřednictvím dceřiné Air Bank ochrannou známku Air Mobile registrovala. Informují o tom Hospodářské noviny (HN).

ilustrační foto
15.10.2012 11:22   |  

Společně byly před týdnem podány přihlášky i na známky Air Services, Air Insurance a Air Safe. Využití ani jedné z nich ale zatím společnost nepotvrdila. „Návrh na zápis ochranných známek jsme podali z důvodu zatím jen teoretického rozšíření do dalších odvětví,“ řekl HN mluvčí registrující Air Bank Vladimír Komjati.

Značky potenciálního nového operátora jsou dvě: kombinovaná a grafická. Obě jsou ve stádiu žádosti, která čeká na schválení. Značky zní na jméno Air Mobile, což dává smysl, jelikož PPF už provozuje banku jménem Air Bank. Ostatně právě Air Bank o zmíněné značky formálně požádala.

Majitel Sazky, AirBank, České pojišťovny a Home Credit podal přihlášku do letošní aukce kmitočtů v září. Do aukce se ale hlásí i všichni tři stávající tuzemští operátoři. Jejich zájmem je mezi sebe dalšího hráče nevpustit, takže se čeká tvrdý boj. PPF již naznačila, že má pro tuto akci k dispozici „řádově stovky milionů eur“ a mobilní podnikání by chtěla navázat na stávající podniky celé skupiny. Spekulovalo se i o zájmu dalších velkých hráčů jako Dial Telecom, UPC, J&T, KKCG či Penty, všichni nakonec ale vycouvali.

Anketa

Pomohl by vstup nového operátora ke zlevnění v Česku předraženého mobilního volání?

Ano, v každém případě   32% Ano, ale pouze pokud vyhraje PPF   43% Ne, stejně se všichni na cenách zase domluví   25%

V anketě hlasovalo 774 čtenářů.
Hlasování bylo ukončeno.

další ankety

Ke zvýšení konkurence na nepružném českém mobilním trhu je ale ještě dlouhá cesta. To potvrdil i Vladimír Mlynář, který se v PPF stará o spolupráci s veřejným sektorem: „Skupina PPF podala přihlášku do aukce a myslí svou účast vážně, ale neznamená to, že bychom se zavazovali k vybudování čtvrtého operátora. Naše finální rozhodnutí je závislé na dalších regulacích a podmínkách aukce.“

Pro Kellnerovu skupinu by to ovšem i v případě výhry znamenalo další ohromné investice. Bude nutné vybudovat síť (její provoz už PPF zajišťovat nebude, o to se postará správce vybraný v tendru) a veškeré potřebné zázemí. A síť bude PPF potřebovat.

I když ze začátku počítá s takzvaným sharingem, kdy využije i kapacity současných operátorů, do budoucna chce být naprosto soběstačná.


Bude mít Česko dalšího operátora? Čtěte více:

Jan Sedlák: PPF chce být 4. operátorem

Zklamání: seznam zájemců o čtvrtého operátora má jednu položku

J&T i Penta vzdaly boj o kmitočty


Autor: Filip Kůžel, sed

Komentáře

Čtěte také

Babiš start EET neodloží, systém se spustí ještě před Vánoci

Babiš start EET neodloží, systém se spustí ještě před Vánoci

Ministr financí Andrej Babiš (ANO) rozhodl, že neodloží o měsíc spuštění elektronické evidence tržeb (EET). Návrh Hospodářské komory původně zvažoval. Od 1. prosince se tak do… více

Mobilní web