Dálkové sledování zdravotního stavu pacientů se vyplatí

8.9.2010 9:51   |  

Sledování pacientů s onemocněním srdce na dálku – pomocí telefonního nebo internetového spojení s nemocnicí – reálně zlepšuje jejich zdravotní stav a snižuje dobu pobytu v nemocnici, a tedy i finanční náklady. Ukázalo to srovnání 25 studií zahrnujících 9500 pacientů. Zveřejnila je britská lékařská databáze Cochrane Library.

Například počet hospitalizací kvůli srdečnímu selhání u pacientů dálkově sledovaných pomocí telefonu činil 164 na tisíc osob, oproti 225 u běžných pacientů.

Nemocní lidé sledovaní na dálku mají zpravidla implantovány do těla přístroje monitorující činnost srdce a některé další zdravotní ukazatele. Prostřednictvím telefonu nebo internetu pak sledovaný člověk posílá do zdravotního centra nahrané informace, které lékaři vyhodnotí. Blížící se potíže mohou zjistit dříve, než si jich všimne sám nemocný, a proto jsou schopni jej pozvat na kontrolu a případnou léčbu včas.
Taková monitorovací zařízení používá v Česku například pražský IKEM.

Autor: jet

Komentáře

Čtěte také

Kde vraždilo Lví srdce. Pevnost Akra si zachovala atmosféru středověku

Kde vraždilo Lví srdce. Pevnost Akra si zachovala atmosféru středověku Fotogalerie

Pevnost Akra ukrývá svědectví o nejbizarnějším masakru křižáckých válek. Anglický král Richard I. tu chtěl vyměnit tři tisíce zajatců za jediný dřevěný kříž. Muslimové mu ale… více

Komerční prezentace
Mobilní web