Evropa se bojí Googlu. Přezkoumá jeho nová pravidla pro osobní údaje | E15.cz

Evropa se bojí Googlu. Přezkoumá jeho nová pravidla pro osobní údaje

Evropa se bojí Googlu. Přezkoumá jeho nová pravidla pro osobní údaje
Google+
• 
ZDROJ: buzzom.com

ČTK, nos

Skupina regulátorů z Evropské unie vyzvala americkou internetovou společnost Google, aby odložila spuštění svých nových pravidel pro práci s osobními údaji. Regulátoři chtějí nejprve přezkoumat, zda tato pravidla neporušují evropské zákony o ochraně osobních údajů.

Pravidla představená minulý týden mají regulovat nakládání s obrovským množstvím osobních údajů, které Google získává při poskytování svých služeb, jako je vyhledávání na internetu či elektronická pošta. Pravidla by měla vstoupit v platnost 1. března, evropští regulátoři však požadují odklad, dokud nedokončí jejich analýzu.

Google chce v rámci nového systému pravidla zjednodušit tak, aby byla srozumitelnější pro uživatele. „Vzhledem k široké nabídce vašich služeb a jejich popularitě by mohly změny ovlivnit mnoho obyvatel ve většině nebo všech členských zemích EU,“ uvedli regulátoři. „Chceme přezkoumat možné důsledky pro ochranu osobních údajů těchto obyvatel,“ dodali.

Jakub Čížek: Google mění podmínky, bude o vás vědět vše

Evropská komise minulý měsíc v reakci na rozvoj internetu a dalších moderních technologií a služeb navrhla, aby Evropská unie zavedla jednotná pravidla na ochranu dat. Na jejich základě by například sociální sítě měly mít povinnost vymazat osobní data či fotografie těch uživatelů, kteří to budou požadovat.

Autor: ČTK, nos
 
Newsletter
Využijte služby
zasílání zpráv do vaší
e-mailové schránky!