Film Masaryk je plný trikových záběrů. Podívejte se na fotografie | E15.cz

Film Masaryk je plný trikových záběrů. Podívejte se na fotografie

22. března 2017 • 12:35

Pro historický snímek Masaryk režiséra Julia Ševčíka vyrábělo pražské postprodukční studio  speciálních efektů MagicLab přes 171 trikových záběrů. Vytvořil je tým pětatřiceti specialistů v čele s Michalem Křečkem. 

Film, který získal dvanáct Českých lvů, se z velké části odehrává v Anglii. Ale Londýn vznikl v computerech speciální postprodukce MagicLab. Součástí výroby byla cesta trikařů do Londýna, kde se detailně fotila významná britská místa, ale i na nizozemské pobřeží, kde Michal Křeček strávil jeden den hledáním správných úhlů přímořských trav, které se následně digitálně posadily před porodnici U Apolináře, aby vznikla kopie psychiatrické léčebny v americkém Wielandu.

“Spolupráce s Juliem Ševčíkem začala už téměř před deseti lety, kdy jsme společně pracovali na snímku Normal. Masaryk byl ještě mnohem rozsáhlejší a náročnější projekt. Například jedna důležitá scéna, odehravající se před sídlem britského premiéra v Downing Street 10, vznikala částečně v Praze i v Londýně. Herecká akce včetně objektů v bezprostřední vzdálenosti byly nasnímány v Praze před zeleným pozadím, detaily Downing Street už jsme nafotili v Londýně a v postprodukci jsme vše propojili a museli se soustředit na každý detail, aby si diváci ničeho nevšimli,” vysvětluje Křeček.

Dalším příkladem je záběr britského parlamentu, který byl v postprodukci vymodelován v pražských reáliích - Čechův most se díky práci kompozitorů z MagicLabu proměnil na Wesminister Bridge a Hotel InterContinental nahradil Westministerský palác s Big Benem.

Dalším zásahem bylo znásobení občanů přihlížejících projevu prezidenta Beneše před pražským Rudolfinem. "Scéna je natočena s minimálním počtem lidí v davu a následně jsou kompozitory rozmnoženy tak, aby vznikla velká davová scéna. Kromě komplexních záběrů je v Masarykovi i mnoho retuší," dodává Křeček.

1080p 720p 480p 360p 240p
Masaryk CZ HD trailer


 
>
Newsletter
Využijte služby
zasílání zpráv do vaší
e-mailové schránky!