Financial Times Deutschland se definitivně loučí

Německý list Financial Times Deutschland dnes po necelých 13 letech vychází úplně naposledy. Deník se loučí zvláštním vydáním, jehož titulní strana je černá a zdobí ji titul „FI__N__AL TIMES“.

Poslední vydání Financial Times Deutschland
7.12.2012 15:12   |  

Tištěné vydání dneškem skončilo, internetové stránky budou ještě několik týdnů v provozu. Kromě různých textů na rozloučenou ale již nebudou aktualizovány.

„Byly to roky, které pohnuly světem, provázené krizemi, válkami, katastrofami, ale také průlomy, vzestupy a hospodářskými zázraky,“ glosuje vedení redakce dobu, kterou list zaznamenal. „Barack Obama byl zvolen prvním černým prezidentem USA, Google, Apple a Facebook revolučně změnily způsob, jakým komunikujeme a získáváme informace, máme svého papeže, přistáli jsme na Marsu, celý svět kdysi vysmívané Německo považuje za velký vzor,“ dodávají Sven Oliver Clausen, Steffen Klusmann a Stefan Weigel.

Vydavatelství Gruner + Jahr, patřící do největšího evropského mediálního koncernu Bertelsmann, oznámilo konec vydávání Financial Times Deutschland 23. listopadu. Deník je od svého založení ve ztrátě, majitelům prodělal téměř 250 milionů eur.

„Vzpomínejte na nás v dobrém,“ prosí redakce.


Čtěte také:

Potvrzeno: Financial Times Deutschland končí

Německé deníky bojují o přežití, některé prohrávají

Autor: bru

Komentáře

Čtěte také

Martin Čaban: Babišův křik a Dbalého psychedelie nestačí. Kabátkovi se daří

Martin Čaban: Babišův křik a Dbalého psychedelie nestačí. Kabátkovi se daří

Předseda ANO a vicepremiér Andrej Babiš se velmi rozčiluje nad tím, že správní rada Všeobecné zdravotní pojišťovny potvrdila ve funkci ředitele Zdeňka Kabátka. Vášnivě se rozepsal… více

Mobilní web