Google po převzetí Motoroly zvýšil tržby o pětinu

Americká internetová společnost Google zvýšila ve druhém čtvrtletí letošního roku tržby o 21 procent 12,21 miliardy dolarů (253 miliardy korun). Společnost to dnes uvedla v první čtvrtletní zprávě po převzetí společnosti Motorola Mobility, za kterou zaplatila 12,5 miliardy dolarů.

 Motorola, Google
20.7.2012 10:03   |  

Společnost vytvořila za druhé čtvrtletí čistý zisk 2,79 miliardy dolarů (58 miliard korun), což je 8,42 dolaru na akcii. V prvním čtvrtletí měl Google zisk 2,89 miliardy. Po zveřejnění zprávy se cena akcií společnosti zvýšila o tři procenta na 609 dolarů (12 600 korun).

Google, který je největší internetovou vyhledávací firmou na světě, uzavřel akvizici Motoroly v květnu, a vstoupil tak do vysoce konkurenčního prostředí chytrých telefonů.


Čtěte také:

Rána pro Apple: U soudu v USA proti Motorole neuspěl

Jan Sedlák: Google a odposlouchávání vašich hovorů


V tradičním internetovém segmentu dosáhla společnost ve druhém čtvrtletí tržeb 10,96 miliardy dolarů (227 miliardy korun) ve srovnání s devíti miliardami loni. Tržby Motoroly činily ve druhém čtvrtletí 1,25 miliardy dolarů (26 miliard korun), provozní ztráta dosáhla 233 milionů dolarů.

Firmu nadále trápí klesající příjmem z jednotlivých reklam ve vyhledávači, cena za jedno klinutí meziročně spadla o 16 procent. Na druhou stranu, počet klepnutí uživatelů na reklamy stoupl o 42 procent. Analytik společnosti Needham & Co Kerry Rice sice očekával, že cena se propadne méně, očekává ale, že nyní už dosáhla svého dna a začne opět růst, napsala agentura Reuters.

Autor: čtk, bru

Komentáře

Čtěte také

Nový „hlídací“ čip by měl ukončit spory o důvěryhodnosti hardwaru

Nový „hlídací“ čip by měl ukončit spory o důvěryhodnosti hardwaru

Důvěřovat danému zařízení, nebo ne? Otázka nad kvalitou zabezpečení soukromých či státních citlivých dat v počítačích, mobilech a síťových prvcích se v posledních letech netýká… více

Mobilní web