Google utratil rekordní částku za lobbing | E15.cz

Google utratil rekordní částku za lobbing

Google utratil rekordní částku za lobbing
Google
• 
ZDROJ: Google CZ

ČTK

Výdaje americké internetové společnosti Google za lobbování ve Spojených státech se v prvním čtvrtletí letošního roku více než ztrojnásobily na rekordních pět milionů dolarů (95 milionů korun). Důvodem je zvýšené zkoumání podnikatelských praktik a postupů při ochraně soukromí internetového vyhledávače vládou.

Výdaje za přesvědčování politiků v prvním čtvrtletí jsou nejvyšší, jaké kdy Google zaplatil za čtvrtletí od otevření své kanceláře zaměřené na lobbování ve Washingtonu před sedmi lety. Loni v prvním čtvrtletí Google utratil za lobbing jen 1,48 milionu dolarů.

Výdaje Google za lobbování rostou, protože se zvyšuje počet stížností od konkurentů i soukromých skupin, které musí stát prošetřovat. Federální komise pro obchod a prokurátoři v nejméně šesti státech USA nyní zkoumají podezření, že Google zneužívá svého dominantního postavení na trhu internetového vyhledávání.

Jan Sedlák: Google mírně pokrytecký

Google v prvním čtvrtletí lobboval za širokou škálu témat. Byly mezi nimi internetová reklama, ochrana soukromí, autorská práva a patenty, obnovitelné zdroje energie, přistěhovalectví a daňové reformy, napsala agentura AP.

Autor: ČTK
 
Newsletter
Využijte služby
zasílání zpráv do vaší
e-mailové schránky!