Instagram hledá recept na správný mix reklamy a služeb zdarma

Instagram se v příštím roce významně změní, přibudou na něm reklamy. Plány na formu či jejich nenásilné začlenění do doposud pro všechny uživatele bezplatné aplikace nyní spřádá vrcholný management firmy pod vedením ředitelky obchodu Emily Whiteové.

 Instagram má 150 milionů aktivních uživatelů
11.9.2013 15:25   |  

Whiteová dříve působila ve Facebooku, který Instagram v loňském roce koupil za necelých 750 milionů dolarů, a na jaře od něj dostala jasnou misi: zajistit, aby investice přinesla peníze. A ty prý leží, stejně jako pro Facebook, v reklamě.

„V dlouhodobém horizontu chceme začít vydělávat, v krátkodobém horizontu na nás však zatím nikdo netlačí,“ sdělila Whiteová deníku The Wall Street Journal. Instagram má v současnosti 150 milionů uživatelů, přičemž od chvíle, kdy ho koupil Facebook, mu jich přibylo asi 128 milionů, mezi nimi i mnoho firem.

Bezplatných služeb Instagramu totiž k tvorbě virálních reklamních kampaní využívají giganti jako Nike, Coca Cola či Levi Strauss&Co. A právě nejen s nimi nyní obchodní ředitelka vyjednává, jak tyto aktivity přetavit v nějaký ten zisk. Zároveň však potřebuje vymyslet, jak začleněním reklamy nenaštvat své uživatele. Přespříliš reklamy by totiž mohlo odradit hlavní cílovou skupinu: mladé lidi.

Velký potenciál pro včlenění reklam podle Whiteové má funkcionalita „Discover“, která generuje oblíbený obsah ostatních uživatelů, nebo funkce vyhledávání dle jednotlivých témat obrázků. V úvahu podle ní připadá i začlenění prokliků do jednotlivých obrázků, které by uživatele vedly přímo na web obchodníka či vybraného produktu. Tato možnost je však nejkomplikovanější, neboť ne všechny weby potenciálních obchodních partnerů jsou zatím k procházení z mobilu řádně uzpůsobeny.


Čtěte také:

Instagram má 150 milionů uživatelů, třetinu získal za poslední půlrok

Právě teď: Facebook koupil službu Instagram

Autor: Marek Schwarzmann

Komentáře

Čtěte také

Shell omezil investice do fotovoltaiky. Musí prý zjistit, jak na ní vydělat

Shell omezil investice do fotovoltaiky. Musí prý zjistit, jak na ní vydělat

Ropná společnost Royal Dutch Shell omezí investice do solární energetiky, dokud nebude dostatečně zisková. Prohlásil to generální ředitel Ben van Beurden. Na jednání s akcionáři… více

Komerční prezentace
Mobilní web