LinkedIn za 119 milionů dolarů kupuje SlideShare | E15.cz

LinkedIn za 119 milionů dolarů kupuje SlideShare

LinkedIn za 119 milionů dolarů kupuje SlideShare
ilustrační foto
• 
ZDROJ: linkedin.com
7. května 2012 • 00:10
Největší světová profesní sociální síť LinkedIn oznámila, že za 119 milionů dolarů kupuje internetovou službu SlideShare umožňující sdílet prezentace na libovolných webových stránkách. LinkedIn 45 procent částky zaplatí v hotovosti a zbytek pak současným vlastníkům vyplatí v akciích.

Spokojeni nemusí být pouze původní zakladatelé SlideShare, ale také jeho investoři, kterým se původní vložená částka ve výši 3 milionů dolarů zhodnotila zhruba patnáctinásobně.

Pro LinkedIn, který už je zhruba rok kótovaný na newyorské burze, jde o strategický nákup. SlideShare totiž uživatelům umožňuje nahrávat prezentace v různých formátech (PowerPoint, PDF, OpenOffice) a ty pak následně vkládat jako HTML5 objekt do jakékoliv webové stránky. Jde o populární produkt využívaný především různými profesionály. Na SlideShare je aktuálně hostováno kolem 9 milionů prezentací sdílených na téměř 1,5 milionu unikátních doménách. Služba měla v březnu 29 milionů unikátních návštěvníků.

Prezentace do vašeho LinkedIn

„Prezentace jsou jednou z hlavních cest, pomocí kterých profesionálové z různých oborů zachycují a sdílejí své zkušenosti a znalosti,“ pronesl v prohlášení k uzavřenému obchodu výkonný šéf LinkedIn Jeff Weiner. „A tyto prezentace zároveň umožňují objevovat nová spojení.“

Právě spojení profesionálů je to, o co LinkedIn jde. Tato služba je postavená na tom, že spojuje profesní životy uživatelů a nabaluje na to další služby jako nabídky práce, skupiny a další. „SlideShare jsme vybudovali z toho důvodu, aby lidé mohli sdílet jejich prezentace a spojovat se skrze obsah,“ komentuje šéf SlideShare Rashmi Sinha. „Díky LinkedIn tuto vizi můžeme dále rozšířit,“ dodává.

Na LinkedIn v současné době můžete spravovat například své vzdělání, zkušenosti, dovednosti, pracovní úspěchy, ocenění a další „HR“ obsah, a díky tomu tak vytvářet svojí hodnotu na trhu práce. Akvizice SlideShare k tomuto mixu přidá také možnost připojit vámi vytvořené prezentace.

LinkedIn, příjmyLinkedIn, příjmyAutor: Jan Sedlák

SlideShare bude i nadále samostatně fungující službou, i když se jí samozřejmě dotknout novinky, které spojení firem přinese. Produkt funguje na bázi předplatného. Prezentace do 10 MB můžete nahrávat zdarma, za větší velikosti a další funkce (například analytické nástroje nebo nahrávání videa) je nutné si připlatit. Hospodaření firmy nicméně není známo.

LinkedIn má v současné době 161 milionů uživatelů, přičemž 107 unikátních uživatelů se ke službě přihlásí alespoň jednou měsíčně. Nejde pouze o online skladiště profesních životopisů, ale také o nástroj, které firmy používají k hledání nových zaměstnanců. LinkedIn si stále větší oblibu získává také v Česku.

LinkedIn má kromě webové verze také aplikace pro mobilní platformy. Před pár dny vydal verzi pro iPad.

 
>
Newsletter
Využijte služby
zasílání zpráv do vaší
e-mailové schránky!