Lumie mají úspěch, Nokia jich prý za třetí čtvrtletí prodala rekordních osm milionů

Krátce před konferencí Nokia World v Abú Dhabí, kde má Nokia představit například tablet Lumia 2520 a phablet Lumia 1520, přichází jedna pozitivní zpráva. Podle neoficiálních statistik se za třetí čtvrtletí prodalo rekordních osm milionů Lumií.

Nokia Lumia 920
21.10.2013 17:24   |  

Oproti druhému čtvrtletí, kdy se prodalo 7,4 milionů Lumií, jde o nárůst o osm procent, jak uvádí web The Wall Street Journal. Ještě příznivěji vyznívají čísla v meziročním srovnání. Za třetí čtvrtletí roku 2012 totiž Nokia dokázala prodat jen 2,9 milionů Lumií. Během roku se tak Nokii povedlo prodeje více než zdvojnásobit.

Pravděpodobný úspěch Lumií se skrývá v průměrné ceně telefonu, kterou Nokia snížila ze 191 eur na 157 eur. V zásadě by se tak ve třetím čtvrtletí mohla opakovat situace z poloviny roku - Lumií se sice prodalo více, ale tržby zůstaly stejné. Prodeje zřejmě pozitivně ovlivnila i nekompatibilita dříve dostupných zařízení s Windows Phone 8, takže zákazníci zřejmě čekali na nové modely, které byly představeny až v září.

Na druhou stranu původní očekávání počítala s růstem až na deset milionů prodaných telefonů, jak už dříve uvedl web MobilMania.cz. Prozatím se však jedná o nepotvrzené statistiky. Ty oficiální Nokia oznámí právě v průběhu akce Nokia World.

Prodeje chytrých telefonů Nokia

Zdroj: SmartMania.cz


Čtěte také:

Končí historie Nokie jako výrobce mobilů

Ústup finského výrobce mobilů Nokia ze slávy pokračuje

Microsoft koupil mobilní divizi Nokie, akcie finské firmy vyletěly nahoru

Analýza: Proč Microsoft koupil Nokii a co teď s firmami bude

Autor: pav

Komentáře

Čtěte také

Američané si jsou stále méně jisti, že svržení jaderné bomby bylo správné

Američané si jsou stále méně jisti, že svržení jaderné bomby bylo správné

Americká veřejnost je v otázce použití jaderných bomb proti Japonsku v roce 1945 rozdělena, doposud přitom průzkumy veřejného mínění svržení jaderných bomb na Hirošimu a Nagasaki… více

Komerční prezentace
Mobilní web