Mediální magnát Murdoch shání peníze na ovládnutí vlastníka TV Nova

Mediální magnát Rupert Murdoch si brousí zuby na konkurenta Time Warner. Ve snaze ovládnout společnost, která má v portfoliu i CME - tedy vlastníka TV Nova, shání co největší balík peněz. Provedl tak obchod mezi svými vlastními firmami. Jeho 21st Century Fox prodala dva placené kanály firmě BSkyB.

Rupert Murdoch
25.7.2014 13:26   |  

Britská soukromá mediální skupina BSkyB zaplatí Murdochovi 5,35 miliardy liber (asi 185 miliard korun), aby mohla získat placené stanice Sky v Německu a Itálii. O obchodu jako první informoval The Wall Street Journal.

BSkyB se tím stane televizním impériem s 20 miliony zákazníků. Z obchodu však má významný profit i samotný Murdoch, protože s různými podíly stojí na obou stranách.

Cílem je Time Warner

Murdochova společnost 21st Century Fox se tedy zbavuje svých podílů ve Sky Italia (100 procent) a Sky Deutschland (57 procent). Třiaosmdesátiletý veterán mediálního byznysu totiž shání peníze, aby mohl uskutečnit obří obchod - Murdoch chce ovládnout konkurenční Time Warner, jak píše Bloomberg.

Pokud by Murdoch uspěl, získá prostřednictvím Time Warner například placenou televizi HBO, zpravodajský kanál CNN nebo Warner Bross. V neposlední řadě by došlo k zajímavé situaci i z hlediska českého trhu. Time Warner totiž vlastní také mediální skupinu CME, pod kterou spadá i TV Nova, jednička mezi českými komerčními televizemi.

Murdoch je však od svého cíle ještě velmi daleko. Jeho poslední nabídku ve výši 80 miliard dolarů šéfové Time Warneru odmítli.


Čtěte také:

BSkyB zaplatí 5,35 mld. liber za televize Sky v Itálii a Německu

Murdoch nabídl 80 miliard dolarů za Time Warner, ale neuspěl

Autor: pav

Komentáře

Čtěte také

U budovy kriminologického institutu v Bruselu vybuchla bomba

U budovy kriminologického institutu v Bruselu vybuchla bomba

Neznámí útočníci odpálili v noci na dnešek bombu u budovy kriminologického institutu v Bruselu. Informovala o tom místní média s tím, že v areálu vznikly značné hmotné škody. Při… více

Mobilní web