Microsoft nabídne placený internetový Office od 130 korun měsíčně

20.10.2010 15:55   |  

Microsoft včera představil beta verzi plně internetové verze svého kancelářského softwaru Office. Soubor cloudových aplikací Office 365 si nyní mohou vyzkoušet první firmy ve třinácti vybraných zemích. Do Česka software dorazí až v průběhu příštího roku.

„Microsoft Office 365 přinese v jediné hostované cloud službě to nejlepší, co v oblasti řešení zaměřených na business produktivitu nabízíme. Menší firmy získají přístup k softwaru a službám, jejichž výhod zatím mohly využívat jen největší společnosti,“ uvedl manažer divize Information Worker firmy Microsoft Aleš Růžička.

Zákazníci s novou sadou získají přístup k programům Word, Excel, Outlook a ke službám SharePoint, Exchange a Lync. Programy se načítají přímo z internetu a uživatelé je tak neinstalují na pevný disk počítače. Přístup k aplikacím tak mají nejen z PC, ale i z mobilních zařízení, jako jsou telefony nebo tablety.

I když to Microsoft veřejně nepřiznává, jde o reakci na konkurenční cloudové aplikace Google Apps od společnosti Google. Její alternativa pro běžného uživatele vychází na zhruba 74 korun měsíčně.

Řešení Office 365 bude dostupné ve více variantách. Například živnostníci a malé firmy získají přístup za asi 130 korun měsíčně za uživatele, což je zhruba dvakrát tolik oproti nabídce od Googlu. Větší zákazníky řešení od Microsoftu vyjde na 220 měsíčně za jednoho uživatele, samotný e-mailová služba bude stát zhruba 45 korun měsíčně. Korporátní klientela si bude moci připlatit a za 550 korun si pořídit vylepšenou variantu balíku Office 365. Součástí všech možností je technická podpora, dražší varianty dovolí také „pronajmutí“ klasických Office aplikací instalovaných na disk počítače.

Microsoft nedávno představil českou verzi cloudového balíku Office Web Apps. Ten je na rozdíl od Office 365 nabízen zdarma, na druhou stranu ale obsahuje sdělení reklamních partnerů.

Office je jedním z nejziskovějších produktů Microsoftu – na zisku firmy se podílí téměř čtyřiceti procenty.

Komentáře

Čtěte také

Travel Service nabídne v letadlech Wi-Fi, podpoří tak evropský trend

Travel Service nabídne v letadlech Wi-Fi, podpoří tak evropský trend E15 exkluzivně

Největší český letecký dopravce Travel Service ze skupiny Unimex podnikatelů Šimáněho a Šmejkala nabídne od roku 2018 na palubě letadel zábavní portály, následovat by mělo také… více

Mobilní web