Microsoft zvedl zisk o 48 procent, díky Windows 7

23.7.2010 15:23   |  

Čistý zisk největší světové softwarové společnosti Microsoft se v posledním čtvrtletí jejího finančního roku zvýšil meziročně o 48 procent na 4,52 miliardy dolarů. Firma profitovala díky svému nejnovějšímu produktu Windows 7.

Zisk na akcii činil 51 centů, analytici podle průzkumu agentury Bloomberg odhadovali 46 centů na akcii. Tržby spolčenosti vzrostly o 22 procent na 16 miliard dolarů, což jen nejvyšší růst za posledních dva a půl roku.

Růst tržeb zajišťovali v posledním čtvrtletí zejména firemní zákazníci. Díky obnovování firemních investic do technologií vzrostl světový prodej osobních počítačů ve druhém kalendářním čtvrtletí podle nedávné zprávy firmy IDC o 22 procent.

„Je zjevné, že PC a servery se dostaly do nákupního cyklu, vítězem je Windows 7. Lidé mají o tyto produkty zájem navzdory celému humbuku kolem Applu“ řekla Katherine Egbert, analytička Jefferies & Co v San Francisku. Microsoft spolu s výsledky oznámil, že již prodal na 175 kopií svého nejnovějšího vlajkového produktu, tedy Windows 7.

Divize, která produkuje Windows, zvýšila tržby o 44 procent na 4,5 miliardy dolarů. Tržby v segmentu podnikatelského softwaru díky odbytu Office 2010 vzrostly o 15 procent na 5,3 miliardy dolarů. Divize serverového softwaru zaznamenala nárůst výnosů o 14 procent na čtyři miliardy dolarů.

Akcie společnosti po zprávě mírně posílily, titul však od začátku roku odepsal 15 procent. Konkurenční firma Apple tento týdne oznámila, že čtvrtletní tržby dosáhly 15,7 miliardy dolarů. Čtěte více: Apple hlásí dobré tržby i zisk. Přijde i s novými produkty

Za celý finanční rok zisk Microsoftu stoupl o 29 procent na 18,8 miliardy dolarů. Tržby společnosti se zvýšily o sedm procent na 62,5 miliardy dolarů.

Autor: prh

Komentáře

Čtěte také

Součástky pro iPhone 7 stojí čtvrtinu toho, co Apple účtuje zákazníkům

Součástky pro iPhone 7 stojí čtvrtinu toho, co Apple účtuje zákazníkům

Ta informace se objevuje krátce po startu prodeje každého nového iPhonu. Nejinak je tomu letos a zkrátíme to na nutné minimum. Cena součástek, ze kterých sestává 32GB iPhone 7 je… více

Mobilní web