Nejžádanější zaměstnavatel mezi studenty? Jednoznačně Google

Nejatraktivnějších zaměstnavatelem pro studenty je opět Google. Vyplývá to z nejnovějšího žebříčku vypracovaného výzkumnou a konzultační firmou Universum Global. Google skončil na prvním místě jak v kategorii business, tak v kategorii technologických firem.

 Google
18.9.2013 9:03   |  

Výsledky průzkumu v kategorii Business ukazují silnou konkurenci mezi firmami poskytujícími profesionální služby, investičními bankami a výrobci spotřebního zboží. Druhou pozici loni obsadila KPMG, letos se však propadla o šest míst. Nahradila ji firma Ernst & Young, která si o čtyři příčky polepšila.

Naopak mezi technologickými společnostmi se firmy v první desítce téměř nezměnily. Nejvyšší příčky patří firmám z oblasti výroby počítačů a softwaru. Zaměstnavatelé v tomto sektoru jsou často velmi silně spojováni s inovacemi a nabídkou vzrušujících produktů a služeb, což je pro studenty lákavé.

Universum Global sestavuje žebříček již pět let na základě ankety mezi téměř 200 tisíc studentů předních ekonomických a strojírenských univerzit ze 12 největších ekonomik světa

Nejatraktivnější zaměstnavatelé v kategorii business:
1. Google
2. Ernst & Young
3. Goldman Sachs
4. PricewaterhouseCoopers
5. Microsoft
6. Apple
7. Deloitte
8. KPMG
9. Coca-Cola
10. Procter & Gamble
Nejatraktivnější zaměstnavatelé v kategorii technologií:
1. Google
2. Microsoft
3. IBM
4. Apple
5. BMW Group
6. GE
7. Intel
8. Siemens
9. Sony
10. Shell

Čtěte také:

Google by měl změnit znovu výsledky vyhledávání, požaduje Evropská komise

Google koupil službu, která propojí telefony pouhým ťuknutím o sebe

Autor: pav

Komentáře

Čtěte také

Plyn dál poteče i přes Česko a Slovensko, slibuje Gazprom

Plyn dál poteče i přes Česko a Slovensko, slibuje Gazprom

Ruský plynárenský podnik Gazprom ujistil slovenského přepravce plynu Eustream, že slovenská i česká síť pro přepravu plynu se bude dlouhodobě využívat i v případě vybudování… více

Komerční prezentace
Mobilní web