Nejžádanější zaměstnavatel mezi studenty? Jednoznačně Google

Nejatraktivnějších zaměstnavatelem pro studenty je opět Google. Vyplývá to z nejnovějšího žebříčku vypracovaného výzkumnou a konzultační firmou Universum Global. Google skončil na prvním místě jak v kategorii business, tak v kategorii technologických firem.

 Google
18.9.2013 9:03   |  

Výsledky průzkumu v kategorii Business ukazují silnou konkurenci mezi firmami poskytujícími profesionální služby, investičními bankami a výrobci spotřebního zboží. Druhou pozici loni obsadila KPMG, letos se však propadla o šest míst. Nahradila ji firma Ernst & Young, která si o čtyři příčky polepšila.

Naopak mezi technologickými společnostmi se firmy v první desítce téměř nezměnily. Nejvyšší příčky patří firmám z oblasti výroby počítačů a softwaru. Zaměstnavatelé v tomto sektoru jsou často velmi silně spojováni s inovacemi a nabídkou vzrušujících produktů a služeb, což je pro studenty lákavé.

Universum Global sestavuje žebříček již pět let na základě ankety mezi téměř 200 tisíc studentů předních ekonomických a strojírenských univerzit ze 12 největších ekonomik světa

Nejatraktivnější zaměstnavatelé v kategorii business:
1. Google
2. Ernst & Young
3. Goldman Sachs
4. PricewaterhouseCoopers
5. Microsoft
6. Apple
7. Deloitte
8. KPMG
9. Coca-Cola
10. Procter & Gamble
Nejatraktivnější zaměstnavatelé v kategorii technologií:
1. Google
2. Microsoft
3. IBM
4. Apple
5. BMW Group
6. GE
7. Intel
8. Siemens
9. Sony
10. Shell

Čtěte také:

Google by měl změnit znovu výsledky vyhledávání, požaduje Evropská komise

Google koupil službu, která propojí telefony pouhým ťuknutím o sebe

Autor: pav

Komentáře

Čtěte také

Dušan Šrámek: Babišův celní hazard

Dušan Šrámek: Babišův celní hazard

Ministr financí Andrej Babiš chce, aby celníci mohli vyšetřovat daňové trestné činy. To dnes může jen policie. Dále by se měla Celní správě rozšířit pravomoc na prověřování… více

Mobilní web