Nova investuje do Soukromých pastí 2

5.10.2010 19:48   |  

Není to dobrá zpráva pro ředitele Primy Marka Singera. I přes momentální úspěch show Česko Slovensko má talent nebo seriálu Cesty domů se druhá komerční televize bude muset připravit na smršť seriálů, sitcomů nebo talk show, které v následujících letech chystá Nova. Vyplývá to z tajných nováckých plánů, které má E15 exkluzivně k dispozici.

Jedním z nejžhavějších lákadel na diváka a televizní reklamu se stane pokračování úspěšné série Soukromé pasti, které je již ve výrobě. „Právě se dotáčí první příběh cyklu, pak budeme postupně pokračovat v dalších dílech.

Konkrétní nasazení formátu je zatím předčasné říkat,“ potvrdila mluvčí Novy Michaela Fričová. Zatím není jisté, kolik nových příběhů Pastí vznikne – ve hře jsou varianty od 12 do 16 dílů. Projekt opět vede Tereza Kopáčová, celková investice by měla přesáhnout 50 milionů korun. První řadu Soukromých pastí vysílala komerční jednička na podzim 2008, průměrná sledovanost dílu činila 1,5 milionu diváků.

Dále se Nova rozhodne pro jeden (nebo více) z několika nových seriálů, které v těchto měsících vyvíjí její produkční firma Media Pro Pictures: série ze současnosti Hotel pod psa, Love Story Karlovy Vary, které pro Novu píše Josef Klíma, Krimiscript a seriál z kuchařského prostředí Food Story. Končící sitcom Comeback by mohl nahradit vyvíjený Kosmositcom. Nova chystá rovněž protizbraň na talk show Jana Krause na Primě, mohl by se jí stát pořad Hejma Talk Show s Ondřejem Hejmou v hlavní roli. „Tyto věci jsem Nově nabízel již před pěti lety, v tuto chvíli není jisté, zda se pořad vůbec bude vyrábět,“ řekl Hejma.

Vyjma Soukromých pastí 2 se žádný z uvedených formátů podle informací E15 nenachází ve výrobě, pouze ve formě scénáře a produkčního projektu. Konečnou objednávku by Media Pro Pictures měla od Novy dostat k závěru letošního roku.

Ani konkurence nelení. Prima v tuto chvíli počítá s pokračování úspěšných Cest domů, Česká televize nyní pilně pracuje na nákladném seriálu Špačkovi v síti času. „Na obrazovce by se mohl objevit v září 2012. Ale je to s otazníkem,“ uvedl ředitel výroby ČT Václav Myslík. Veřejnoprávní stanice má roztočenu další řadu Zdivočelé země, novinky Znamení koně, Gymplíz a v jednání je další řada Vyprávěj či Sanitky. Do souboje o diváka zasáhne i první seriál HBO Terapie, který by se měl vysílat na podzim 2011.

Autor: Aleš Borovan

Komentáře

Čtěte také

Číňané zprovoznili největší teleskop na světě. V průměru má půl kilometru

Číňané zprovoznili největší teleskop na světě. V průměru má půl kilometru Fotogalerie

Čína dnes uvedla do provozu největší teleskop na světě, který bude sloužit k výzkumu vesmíru, včetně pátrání po případných mimozemských civilizacích. Obrovské zařízení s talířovou… více

Mobilní web