Nova přes pokles tržeb potvrdila pozici lídra v CME

Největší tuzemská komerční televize Nova je i přes pokles tržeb v letošním roce stále nejvýdělečnější stanicí v portfoliu celé mediální skupiny Central European Media Entertainment (CME). O tuto pozici přišla podle tehdejších reportů skupiny předloni, kdy zavedla nový způsob prodeje reklamy a výrazně ji zdražila.

 CME Group
27.10.2015 13:28   |  

Po tehdejším dočasném odchodu velkých inzerentů, propadu tržeb a následném vykázání ztráty Novu v provozním zisku na chvíli předstihla bulharská bTV. Nova pak po nezvládnuté změně prošla personálním zemětřesením, kdy odešla řada vrcholných manažerů v čele s šéfem celé CME Adrianem Sarbuem a generálním ředitelem Novy Janem Andruškem.

Nova si zachovává zejména pozici lídra v ziskovosti. Provozní zisk CME za její české aktivity v čele s Novou bez zahrnutí odpisů, amortizace a ztráty ze snížení hodnoty aktiv (OIBDA) stouply od ledna do září o třetinu na 44 milionů dolarů. CME v Rumunsku si polepšila jen o 23 procent na 26 milionů dolarů.

Tržby Novy v Česku od ledna do září letošního roku podle dnešních zveřejněných údajů CME ale klesly o deset procent na 122,7 milionu dolarů (zhruba tři miliardy korun). O třináct milionů dolarů tak ale stále překonala rumunskou divizi v čele s ProTV, která si meziročně pohoršila o jedenáct procent. Výraznější rozdíl v tempu poklesu ale nastal ve třetím čtvrtletí - zatímco Nova ztratila tržby ve výši 6,6 procenta, rumunští souputníci klesli více než dvojnásobným tempem.

„Celkově CME představila o něco slabší výsledky, než trh očekával. Očištěné tržby rostly jen o 5,2 procenta. Pozitivní zprávou je, že svižným tempem pokračuje oživení v České republice a na Slovensku, nicméně Rumunsko jednoznačně zklamalo. Trh by na výsledky měl reagovat mírně negativně,“ uvedl analytik Václav Kmínek z Patria Finance. Akcie CME na pražské burze na výsledky zareagovaly mirným poklesem o necelých pět procent.


Čtěte také:

CME se loni díky televizi Nova přehoupla do provozního zisku

Výsledky Novy se lepší, její majitel CME je ale stále ve ztrátě

Dušan Kutner Autor: Dušan Kütner redaktor deníku E15

Komentáře

Čtěte také

Bavorsko zvýší počet policistů, odmítá bezpečnostní politiku Merkelové

Bavorsko zvýší počet policistů, odmítá bezpečnostní politiku Merkelové

Bavorský premiér Horst Seehofer se po uzavřeném zasedání bavorského zemské vlády distancoval od postoje kancléřky Angely Merkelové k migrační krizi. Kancléřčino "to zvládneme" prý… více

Mobilní web