Nové Události ČT se nechytly – diváků ubývá | E15.cz

Nové Události ČT se nechytly – diváků ubývá

Nové Události ČT se nechytly – diváků ubývá
Události ČT
• 
ZDROJ: ČT

ČTK

Nové zpravodajské Události vysílá Česká televize měsíc, ale získat větší divácký zájem se jí za tuto dobu nepodařilo. Uvedl to server Aktuálně.cz. Podle údajů společnosti Mediaresearch, které má Aktuálně.cz k dispozici, podíl hlavní zpravodajské relace České televize na sledovanosti klesl proti březnu o procento.

Když se Události v neděli 1. dubna poprvé vysílaly z nového studia, sledoval je na ČT1 a ČT24 zhruba milion diváků. V prvním měsíci vysílání sledovalo nové Události na obou programech v průměru 736 tisíc diváků při podílu na sledovanosti 22,17 procenta. „Nepředpokládali jsme nějaké skokové zvýšení sledovanosti nových Událostí,“ řekl serveru ředitel zpravodajství České televize Zdeněk Šámal.

O dalších novinkách ČT si přečtěte zde:

ČT představila inovované logo i vizuální styl

České televizi se dlouhodobě daří oslovovat víc diváků o víkendu, což se potvrdilo i v dubnu, kdy sledovanost překročila 800 tisíc diváků. Nejvyšší průměrná sledovanost za oba víkendové dny byla 21. a 22. dubna, kdy se na Události dívalo 890 tisíc diváků při podílu na vysílání 28 procent.

Generální ředitel České televize Petr Dvořák v polovině dubna řekl, že nepovažuje novou podobu Událostí za definitivní. Dodal, že pořad chce vyhodnotit za tři až šest měsíců. S plánem změnit zpravodajství Dvořák loni do České televize nastupoval. Za cíl tehdy vytkl, aby nové Události měly podíl na sledovanosti kolem 33 procent.

Autor: ČTK
 
Newsletter
Využijte služby
zasílání zpráv do vaší
e-mailové schránky!