PayPal žaluje Google kvůli údajné krádeži technologie „mobilní peněženky“

27.5.2011 10:39   |  

Divize PayPal, která podniká v oblasti elektronických platebních služeb a spadá pod internetovou společnost eBay, žaluje firmu Google kvůli údajné krádeži obchodních tajemství souvisejících s platebními systémy pro mobilní telefony. Google prý nelegálně využil k získání informací bývalé vedoucí pracovníky PayPalu, kteří přešli pod křídla internetového gigantu.

Podle BBC se žaloba dotýká hlavně působení Osamy Bediera, bývalého manažera Paypalu, který je teď v Googlu viceprezidentem pro platby. PayPal tvrdí, že Bedier jednal o pracovní pozici v Googlu ve stejné chvíli, kdy s ním za PayPal vyjednával o dodání elektronického platebního systému pro chytré telefony s operačním systémem Android.

„Tím, že Google Bediera zaměstnal a dal mu na starosti mobilní platby, si od něj fakticky zajistil nezákonné získání obchodního tajemství PayPalu, které se týká plánování systému plateb přes mobilní telefony,“ uvedl PayPal.


Čtěte také: Google v Česku může pokračovat se Street View, změní systém snímání


Žaloba přišla jen několik hodin poté, co Google společně s firmami Citigroup a MasterCard systém mobilních peněženek představil. Ve Spojených státech má být systém dostupný již letos v létě, a to v San Francisku a New Yorku.

Pokud se systém uplatní, předběhne Google konkurenty a zprostředkuje Američanům zkušenosti spotřebitelů v Asii, kde lidé v obchodech platí chytrými mobilními telefony běžně jako platebními kartami.

Využívat službu budou moci majitelé telefonů Nexus S 4G, kteří jsou klienty Sprintu, třetího největšího poskytovatele bezdrátových telekomunikačních služeb v USA. Postupně by ale měla být dostupná i v dalších typech telefonů vybavených technologií NFC.

Autor: vrb

Komentáře

Čtěte také

Slovácko se dočká nových elektrifikovaných tratí, vyjdou na pět miliard

Slovácko se dočká nových elektrifikovaných tratí, vyjdou na pět miliard

Stát připravuje elektrifikaci železničních tratí ze Starého Města přes Uherské Hradiště do Veselí nad Moravou, Bojkovic a Luhačovic. Cestování vlakem tak bude rychlejší a pro… více

Mobilní web