PayPal žaluje Google kvůli údajné krádeži technologie „mobilní peněženky“

27.5.2011 10:39   |  

Divize PayPal, která podniká v oblasti elektronických platebních služeb a spadá pod internetovou společnost eBay, žaluje firmu Google kvůli údajné krádeži obchodních tajemství souvisejících s platebními systémy pro mobilní telefony. Google prý nelegálně využil k získání informací bývalé vedoucí pracovníky PayPalu, kteří přešli pod křídla internetového gigantu.

Podle BBC se žaloba dotýká hlavně působení Osamy Bediera, bývalého manažera Paypalu, který je teď v Googlu viceprezidentem pro platby. PayPal tvrdí, že Bedier jednal o pracovní pozici v Googlu ve stejné chvíli, kdy s ním za PayPal vyjednával o dodání elektronického platebního systému pro chytré telefony s operačním systémem Android.

„Tím, že Google Bediera zaměstnal a dal mu na starosti mobilní platby, si od něj fakticky zajistil nezákonné získání obchodního tajemství PayPalu, které se týká plánování systému plateb přes mobilní telefony,“ uvedl PayPal.


Čtěte také: Google v Česku může pokračovat se Street View, změní systém snímání


Žaloba přišla jen několik hodin poté, co Google společně s firmami Citigroup a MasterCard systém mobilních peněženek představil. Ve Spojených státech má být systém dostupný již letos v létě, a to v San Francisku a New Yorku.

Pokud se systém uplatní, předběhne Google konkurenty a zprostředkuje Američanům zkušenosti spotřebitelů v Asii, kde lidé v obchodech platí chytrými mobilními telefony běžně jako platebními kartami.

Využívat službu budou moci majitelé telefonů Nexus S 4G, kteří jsou klienty Sprintu, třetího největšího poskytovatele bezdrátových telekomunikačních služeb v USA. Postupně by ale měla být dostupná i v dalších typech telefonů vybavených technologií NFC.

Autor: vrb

Komentáře

Čtěte také

Do amerického Seattlu zamíří až patnáct tramvají Inekonu

Do amerického Seattlu zamíří až patnáct tramvají Inekonu

Flotila tramvají s českým rodokmenem v americkém Seattlu se do dvou let výrazně rozroste. Tuzemský dodavatel Inekon očekává brzký podpis opce na deset až patnáct tramvají s… více

Mobilní web