Prima předhonila Novu v ziskové marži | E15.cz

Prima předhonila Novu v ziskové marži

Prima předhonila Novu v ziskové marži
Generální ředitel FTV Prima Marek Singer
• 
ZDROJ: ČTK/Michal Krumhanzl

Aleš Borovan

Tohoto okamžiku se superšéf Novy Adrian Sarbu dlouho obával. Výkonnost konkurenční Primy v některých ohledech poprvé překonala Novu. Jedná se o podíl zisku na tržbách (neboli ziskovou marži), která vypovídá o efektivitě a hospodárnosti firmy a umožňuje investorům porovnávat dva podniky v jednom odvětví.

V roce 2010 Prima dosáhla rentability tržeb šest procent, zatímco Nova (tehdy ji vedl Petr Dvořák) jen 3,87 procenta. O rok dříve bylo pořadí opačné: Nova skoro 15 procent, Prima 7,35 procenta. Vyplývá to z čerstvě zveřejněných výsledků obou velkých stanic za rok 2010.

Skupina Prima dosáhla předloni čistého zisku 120 milionů korun (meziroční pokles o 18 milionů) a utržila dvě miliardy (nárůst o 118 milionů). Skupina Nova měla v roce 2010 čistý zisk 198 milionů korun (meziroční pokles o 579 milionů) a tržby 5,11 miliardy korun (snížení o 91 milionů). Důvodem poklesu ukazatelů Novy v roce 2010 je vysoké zadlužení podniku. Finanční výsledek hospodaření Novy se propadl o 87 procent na minus 1,14 miliardy korun. Nákladové úroky dosáhly 938 milionů.

Výsledky televizí za loňský rok nejsou doposud známy, televize je uvolní v průběhu letošního roku.

Prima rozjíždí videopůjčovnu, CME ji zavírá

Singer dá na program 400 milionů

Autor: Aleš Borovan
 
Newsletter
Využijte služby
zasílání zpráv do vaší
e-mailové schránky!