Reflex po Šafrovi převezme Ivan Hamšík

27.5.2011 12:53   |  

Týdeník Reflex bude mít od června nového šéfredaktora. V pondělí bude redakci jako nový šéf představen Ivan Hamšík, dosavadní ředitel digitálních médií Ringier Axel Springer CZ a bývalý zástupce šéfredaktora Blesku. Vyplývá to z dobře informovaných zdrojů Strategie.cz.

Vydavatelství hledalo nového šéfredaktora Reflexu po odchodu Pavla Šafra, který odešel letos v dubnu na pozici ředitele a šéfredaktora Blesku, zároveň přitom řídil i Reflex.

„Tuhle informaci zatím nebudeme nijak komentovat. Víc budeme vědět zřejmě příští týden,“ reagovala na dotaz Strategie mluvčí vydavatelství Ringier Axel Springer CZ Kateřina Kuchařová.

Původně se čekalo, že Pavla Šafra nahradí někdo ze stávající redakce Reflexu. V Ringieru se mluvilo o dosavadních zástupcích šéfredaktora Viliamu Buchertovi a Marku Stonišovi, padalo i jméno komentátora a vedoucího politického oddělení Bohumila Pečinky.


Čtěte také: Potvrzeno: Šafr přebírá vedení Blesku


Podle informací Strategie vedení vydavatelství s některými členy redakce i jednalo, ale nakonec se přiklonilo k Ivanu Hamšíkovi.

Hamšík působil v minulosti na postu zástupce šéfredaktora deníku Dnes, v roce 2007 přešel na stejný post do deníku Blesk. O rok později se stal šéfredaktorem portálu Blesk.cz. Ředitelem digitálních médií vydavatelství se stal v roce 2010.

Autor: Jaromír Hasoň

Komentáře

Čtěte také

Romové jsou na úřadech ve výhodě, myslí si většina Čechů

Romové jsou na úřadech ve výhodě, myslí si většina Čechů

Lepší možnosti při hledání bydlení jednání na úřadech, horší při hledání práce. Tak si život romské menšiny představují obyvatelé České republiky. Vzájemným soužitím se zabýval… více

Mobilní web