Rekord mezi mobily: Dvě miliardy chytrých telefonů ještě letos

Další hranice padne. Počet zákazníků používajících více než jeden mobilní přístroj bude do konce roku vůbec nejvyšší v celé historii mobilních služeb. Podle nové studie Deloitte budou zákazníci na celém světě ještě letos používat více než dvě miliardy chytrých telefonů, 300 milionů tabletů a jednu miliardu notebooků.

Ilustrační foto
11.12.2013 11:02   |  

Z průzkumu vyplynulo, že pro telekomunikační společnosti jsou do budoucna atraktivní skupinou zákazníků silné populační ročníky. S prodlužující se délkou života budou starší ročníky déle pracovat, tak se také budou pravděpodobně i více zajímat o nové technologie.

Například v Singapuru vlastní chytrý telefon už 65 procent obyvatel starších 55 let a v Jižní Koreji dokonce 73 procent.

Na druhé straně v některých zemích počet chytrých telefonů vlastněných lidmi nad 55 let stále ještě značně pokulhává za mladšími ročníky. A jsou to země, kde by se to nečekalo – v USA je to pouhých 33 procent, v Belgii 21 procent a v Japonsku dokonce jen 15 procent.

„Mnoho poskytovatelů mobilních služeb dosud přehlíželo, jak významnou roli na trhu hrají starší ročníky. Mobilní operátoři jim zatím nevěnovali zdaleka tolik tvořivosti a energie, s jakou se obracejí na mladé zákazníky“ vysvětluje Vladimír Vlachovský, manažer v oddělení ICT poradenství společnosti Deloitte.

Současně předpovídá, že budou-li firmy chtít, aby se tablety a chytré telefony staly oblíbenými i mezi staršími generacemi, které v sobě skrývají ohromný tržní potenciál, budou se muset zaměřit zejména na jejich vzdělávání.

Více přístrojů, více dat, vyšší rychlost

Průzkum ukazuje, že ve všech více než 20 zemích sledovaných v letech 2012 a 2013 celkově vzrostl počet vlastněných mobilních přístrojů připojených k internetu.

Navíc se dá očekávat, že s vyšším počtem přenosných zařízení se bude navyšovat i průměrná četnost a množství dat přenášených prostřednictvím jednoho přístroje.

Téměř šest z deseti respondentů plánuje během jednoho roku začít využívat vysokorychlostní připojení prostřednictvím technologie. Tento trend je obzvlášť silný v rozvojových zemích.

Nejvíce o tuto technologii mají zájem spotřebitelé v Mexiku a v Rusku, naopak menší zájem o LTE je mezi uživateli mobilních zařízení v USA či v Belgii. Zájem o využívání technologie LTE je rovněž patrný i v České republice.


Čtěte také:

Češi preferují v mobilech Android a Windows. Apple ztrácí

Mobilní bezpečnost ve zdravotnických zařízeních

Apple může v Číně slavit. China Mobile zařadí iPhony do své sítě


Autor: try

Komentáře

Čtěte také

Jsou britské vlaky přeplněné? Šéf labouristů možná nafingoval cestu na podlaze

Jsou britské vlaky přeplněné? Šéf labouristů možná nafingoval cestu na podlaze Video

Šéf britských labouristů Jeremy Corbyn vytvořil video, na kterém sedí na podlaze ve vlaku z Londýna do Newcastlu. Neměl si kam sednout, tvrdí a žádá zestátnění dopravce Virgin… více

Mobilní web